Türkiye Aktivitesi
849 ziyaret
1 online
Lütfü Lüleci̇
Hakkında henüz bir şey yazmadı.

Türkiye Puanı

62 puan Koyu Mavi Kalem

Derecesi

123 [Toplam 1639 kişi]

Türkiye
Tümü(3)
Pinledikleri(0)
Lütfü Lüleci̇ yazdı, 531 kez açıldı, 2 misafir olmak üzere 7 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
16 Eyl 15 02:00
Instagram Reklamları Türki̇ye'ye Açılıyor

Instagram; Türkiye, Meksika, Hindistan ve Güney Kore’nin olduğu 30 yeni ülkeye reklamların açıldığını duyurdu.

“Önümüzdeki birkaç hafta içinde Instagram’da reklamlar görmeye başlayabilirsiniz. Reklamlarda Sponsorlu etiketi olacaktır. İlginizi çekmeyen bir reklamı dilediğiniz zaman gizleyebilir ve gördüğünüz reklam çeşitlerini iyileştirebilirsiniz.”

Bu mesajla geleceğini haber veren Instagram reklamları Türkiye’de başladı. Görsel ve metnin yanında birde eylem çağrısı butonu olması ile oluşturulan reklamlar, Türkiye’de markaların beklentisini bir ölçüde karşılıyor. Daha da geliştirilecek olan hedeflemeler ile direk instagram kullanıcılarına markalar erişebilecek. Bu aşamada instagram fenomenlerinin (reklam hesaplarının) kazançlarında düşüş olacağa benziyor.

Görsel boyut sınırlamasının kaldırılması, 15 ile 30 sn. lik videoların yüklenmesi ile birlikte Facebook – Instagram çapraz kampanyalarının yürütülmesi gibi yeni birçok özellik markaların kullanımına açıldı.

Instagram reklamları Power Editor ile rahatça kontrol edilebilecektir. İlk reklam verenlerin ardından 30 Eylül’den sonra tüm markalar Instagram reklamlarına başlayacaktır.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Lütfü Lüleci̇ yazdı, 455 kez açıldı, 2 misafir olmak üzere 4 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
12 Eyl 15 14:00
Staj Dönemi̇ ve Önemi̇

İş hayatına atılmadan önce kafamızda farklı bir dünya çizebiliyoruz. Profesyonel hayata geçtikten sonra ise bu hayallerimiz ile gözlerimiz kapalı bir şekilde duvara hızla çarpıyoruz. Bunun en büyük sebebi ise iş hayatından önce geçirdiğimiz staj dönemi…

Karşılaştığımız engeller ve geçirdiğimiz zor zamanların geldiği dönem olan ilk iş zamanının tek sebebi deneyimsizliktir. Bu engelleri aşmak ve iş hayatı döngüsünün iyi bir parçası olmak için öğrenciyken yapılacak stajlar büyük önem taşımaktadır.

Staj yapmak, gerçek kişilerin deneyimlerinden faydalanmak ve tecrübe elde etmek için önemli bir fırsattır. Hatta hedeflerine ulaşmak için atılan en önemli adım olarak da görülebilir. Zorunluluk yada benzeri hallerde değil de gerçek bir motivasyona sahip olarak doğru yerde staj yapmak iş hayatına geçişte büyük kolaylık sağlamaktır.

İş Hayatına Kolay Alışırsınız

Staj ile birlikte, çalışan bir insan nasıl olur sorusunun net yanıtını çevrenizde görebilirsiniz. Böylelikle profesyonellerin, takvimlerini nasıl planladıklarını hangi metotlarla işe yaklaştıklarını fark edersiniz.

Gerçek Bir İş Deneyimi Yaşayabilirsiniz

Şirket içerisinde alanınız ile ilgili projelerde kimse size sorumluluk vermez. Siz, heyecanınız ve motivasyonunuz ile sorumluluk alabilir ve projede gerçek bir çalışan gibi staj dönemi geçirebilirsiniz. Böylelikle işe dahil olarak detaylara hakim olabilir farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Hedeflerinizi Yada Gelecek Planlarınızı Değiştirebilirsiniz

Hedeflediğiniz iş ve sektör dışardan bakıldığı gibi yada insanların anlattığı gibi olmayabilir. Bunu ise en iyi yaptığınız stajlarda çözümlersiniz. Belki de bunun sonucunda geleceğe dair tüm planlarınızı değiştirebilirsiniz.

En Önemlisi Deneyim

Sektör ve iş hayatı konusunda büyük deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu ise size ilk işinizde büyük fayda sağlayacaktır. Belki de staj yaptığınız firmada iyi bir pozisyonda devam edebilirsiniz. Çünkü bu deneyimleri yaşayan kişiler her zaman şirketler için ön planda olmaktadır.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Lütfü Lüleci̇ yazdı, 595 kez açıldı, 4 misafir olmak üzere 9 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
24 Ağu 15 10:00
İçeri̇k Pazarlaması Nasıl Olmalı

Birçok marka ile bir araya gelip yöneticilerin kararlarını, markaların hayallerini ve yeni pazarlama stratejilerini konuşuyoruz. Hala bu işin dizi yada filmlerdeki gibi ilerlediğini zanneden markalarla karşılıyoruz. Bu markaların elbette isimlerini verip kötü duruma düşmeleri gibi bir çaba içerisinde değiliz. Fakat şu bir gerçek, eğer yeni bir araba aldıysan ve kullanmayı bilmiyorsan direksiyona geçmeyeceksin. Şoförün işine de karışmamak lazım.

Ufak bir sitemden sonra hemen asıl konuya geçmek istiyorum. İçerik pazarlaması günümüzde önemli bir yöntem olmaya başladı. Özellikle hikayeleri olan markalar rahatlıkla içerik pazarlaması konusunda ilerlerken bazıları ise bunu yanlış anlamlandırdı. Hatta ve hatta blogların sadece hatıra defteri olduklarını ve içerik pazarlamasının sadece ürünlerin teknik özellikleri ile ilgili olduğunu savundu. Örnek vermek gerekirse içerik pazarlaması, müşteriye deneyim değil akademik bilgi yıkmaya olarak algılandı.

Doğruyu ve fırsatları fark eden birçok şirketin pazarlama birimleri kadar önem verdikleri bu konu, markaların kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatmasını sağladı. Aynı zamanda gerçek bir içerik pazarlaması ile ürün konumlandırma çalışmalarını destekledi.

İçerik pazarlaması dediğimiz gibi ürünün teknik özelliklerinin yada direk ürün ile ilgili bilgilerin verildiği bir yöntem değildir.

Üretilen içerik kullanıcıya yeni bir deneyim yaşatmalı, yardımcı olmalı, bilgi vermeli belki de onu heyecanlandırıp motive etmelidir. Ürün yada hizmeti dolaylı olarak destekleyecek ilişkiler kurulmalı. Ürün yada hizmetle ilgilenen kitlenin ilgisini çekecek v e dolaylı bir yoldan ürünü-hizmeti desteklemelidir.

Örneğin bir seyahat acentesi otel rezervasyonu ve uçak biletleri ile ilgilenir, belki de turlar düzenler. İçerik pazarlamasında kampanya, şehir özellikleri gibi bilgilerle dolu bir yöntem izlenmemelidir. Onun yerine Paris’te geçen romantik filmler listesi ile kullanıcı karşısına çıkabilir.

İçerik oluştururken de samimi bir dil kullanılmalıdır. Çünkü kalıplara dayalı, marka diplomasisi hiçbir işe yaramaz. Özellikle müşterilerin içerik pazarlama konusunda işe dahil olmaları büyük bir başarıyı getirebilir.

Kısaca özetlemek gerekirse hayattan gerçek dokunuşlarla ve amatör ruh ile yapılmalıdır. Kullanıcılara fayda sağlayacak her şey pazarlamada başarılı olacaktır.

Yani her markanın mutlaka direk ürününü – hizmetini anlatmadığı bloğu olmalıdır ve burası için içerik üretme işini disiplinli gerçekleştirmelidir.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.