Türkiye Aktivitesi
894 ziyaret
1 online
Merve Çeli̇k
Tarih, Edebiyat

Türkiye Puanı

66 puan Koyu Mavi Kalem

Derecesi

115 [Toplam 1641 kişi]

Türkiye
Tümü(1)
Merve Çeli̇k yazdı, 878 kez açıldı, 29 misafir olmak üzere 32 kişi beğendi, 3 yorum yapıldı.
22 Ara 16 02:00
Başka Türki̇ye'mi̇z Yok!

Asırlar boyunca mukaddes emanetimiz olan bu coğrafya Türk milletinin namusudur. Bayrağının rengini aziz şehitlerimizin kanından alan yerdir bu vatan. Bu topraklar bizim mirasımızdır. Geçmişten bugüne her karış toprağına işlemiş ezan sesidir bu vatan. Binlerce şehidimizin kanının kokusunun sindiği topraktır bu vatan. Şehitlerimizin kutsal naaşlarının toprakla bütünleştiği yerdir bu vatan. Toprak uğruna korkusuzca savaşan yiğitlerimizdir bu vatan. Ezani susmasın diye dini uğruna canini verenlerindir bu vatan. Ortak diline, Türkçe’ sine sahip çıkanlarındır bu vatan. Hak yolunda, davası uğruna can verenlerin ta kendisidir bu vatan. İste bu vatan Aziz Türkiye, Büyük Türkiye!

Biz bu vatanin evlatlarıyız. Bu topraklarda doğduk, bu topraklarda öleceğiz. Boğazımızdan geçen her lokma bu topraklardan. Dini, dili, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun ayrıştırmadan kardeşçe bu topraklarda yaşıyoruz. Bu kardeşliği bozmaya çalışanlara inat bağlarımızı sıkı tutacağız. Geleceğimizi yüzyıllardır olduğu gibi kardeşlik içinde biz kuracağız.

Büyük Hun İmparatorluğu' ndan Osmanlı İmparatorluğu’ na varıncaya kadar 16 büyük Türk Devleti kuruldu.

1071'de Malazgirt'le Anadolu'nun kapılarının açılmasıyla başlayan bu serüvende defalarca bizi yok etmeye çalışan Haçlıları alt ettik.

Peygamber Efendimizin övgülerine nail olan, müjdelenen o kutlu padişahımız Fatih Sultan Mehmed Han'ın İstanbul' u fethetmesi vatanımızı vatan yapan başka bir neden.

İslam birliği için çabalayan Yavuz Sultan Selim Han’ın nizam götürmek için topraklarımıza toprak katmasıyla halifeliği devralması koskoca coğrafyayı İslam çatısı altında toplamasıydı vatanı vatan yapan.

Cihad anlayışıyla büyük topraklar fetheden Kanuni Sultan Süleyman’ın adaletiydi vatanı vatan yapan.

Osmanlı Devleti'nin çökmesine ramak kala hala tüm inancıyla onca düşmana rağmen vataninin tek karış toprağını bile kaybetmemek için seferber olup, yiğitçe emanetine sahip çıkanların yeridir bu vatan.

Kurtuluş Savaşı'nda evinde ne var ne yok hepsini askerine götüren hatta savaşan kahraman analarımızın namusudur bu vatan.

Şu an özgürce, korkusuzca dalgalanan şanlı al bayrağımızın gölgesinde yaşayabiliyorsak vatanının istikbali için gözünü kırpmadan şehadete koşan göz nurumuz şehitlerimize borçluyuz.

Ve şimdi...

Türkiye Cumhuriyeti'nin emin adımlarla büyüdüğüne şahidiz. Batılı güçlerin işine gelmeyen bu hızlı gelişme onların canlarını sıksa da...

Hep birlikte kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda, namusumuz gördüğümüz bu vatanı kendi elimizle bölmemizi istiyorlar. Bunun için hiçbir alçaklıktan geri kalmıyorlar. Açıkça teröre desteklerinden mi bahsedelim, eğittikleri canlı bombaları mı, yoksa hain darbeyi mi?

Bizim yapacağımız tek şey bir olup, üzerimizde oynamaya çalıştıkları oyunu alt etmek. Türk-Kürt dediler bölmeye çalıştılar, elimizden topraklarımızı almaya çalıştılar ve hala son bir umut çabalıyorlar. Doğuda PKK ya yıllardır binlerce şehit verdik lakin tek karış toprak vermedik, vermeyiz!

Vatanı bölünmeye sürükleyen, hatta darbe planları bile yapabilme haddinde bulunan dış güçlere rağmen; Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız !

Türkiye sevgisi imandandır dedik düşmanlara kul olmadık, tek dostumuzu Hak bildik. Yazarın da dediği gibi: " Bizim marifetimizden değil, bize rağmen, Allah bu ülkeyi muhafaza ediyor şuurundaki Türkiye sevdalılarının kalplerindeki iman nuruna emanetiz..." Bu ülkeyi sevmeyi iman bilenlerin hürmetine Türkiye yıkılmaz !

Pkk, Pyd, Daeş, Fetö her türlü terör örgütü bizim kadim tarihimizi bilmeden bize musallat olmaya çalışsalar da onlara kim olduğumuzu o gece hatırlattık. 161 şehit verdiğimiz o gece, 15 Temmuz gecesi...

Onlar planlarıyla, silahıyla, tankıyla, uçağıyla geldiler. Ya biz? Biz Allah'tan gelen müthiş cesaretle, elimiz bomboş ama gönlümüzdeki koskoca imanımızla karşılarına çıktık. O köprü, o sokaklar imanlı insanlarla dolup taştı. Sabaha kadar aralıksız okunan ezanlar, salâlar bize güç verdi. Tüm millet tek yürek dualara sarıldık.

O gece korkusuzca tankın üzerine çıkan insanlar gördük. Nereye ateş açıyorlarsa, nereyi bombalıyorlarsa oraya koşan insanlar gördük. Arabaları çiğneyip geçen tanktan korkmayıp durdurmak için karşısına çıkan hatta önüne yatan insanlar gördük. Meclisimiz bombalandı, cumhurbaşkanımıza suikastta bulundular, biz tek millet olarak karşılarında durduk. Bu hadsizliği yapanlara aziz milletimiz adeta Kurtuluş Savaşı’ndaki muazzam ruhla karşılık verdik. "Biz biriz, gerekirse vatanimiz için canimizi vereceğiz." deyip evden çıkarken kimisi anasından, babasından; kimisi eşinden, evladından helallik alıp çıktılar. Tereddüt etmeden!

İşte bu yüce yürekli insanlarımız sayesinde bizle başa çıkamadılar, muvaffak olamadılar. Felaket gecenin hiçbir sahnesini unutmayacağız, unutturmayacağız. Çünkü "Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz." diye Bakara suresinde bizlere bildirilmişti. Ve biz "Şehitler ölmez, vatan bölünmez! "anlayışıyla yaşayan milletiz. Evladını vatan uğrunda şehit veren anaların "Düşmanı sevindirmeyeceğiz." diye dik duruşu başka vatanda görülmez.

Geleceğimizi şehitlerimizi unutmadan biz inşa edeceğiz. Ne diyordu Rahmetli Muharrem Ertaş: " Aşkınan çalışan yorulmaz! " Biz de bu vatanin evlatları olarak canla başla aşkla çalışacağız.

Vatansız insan köksüzdür. Namusumuza, mukaddes emanetimize yüzyıllardır olduğu gibi şimdi de tek yumruk halinde sahip çıkacağız. Ana gibi yâr, vatan gibi diyar olmaz...

Başka vatanımız yok !

Başka Türkiye’miz yok !

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
27 Ara 23:19

Kesinlikle mevzu begenilip begenilmemesi degil benim için . Saygı duyuyorum görüşünüze elbette teşekkür ederim kardeşim ..

27 Ara 23:16

Vatanı için elinden geldiğince bir şeyler yazmaya çalışan birine neden saygısızlık yapılsın ki. Dikkat ederseniz, "Kısa ve öz" sözümden sonra yazınızla ilgili eleştirim bitmiştir. Sonraki cümle genel durumumuzu anlatmaktadır. Yine de özür dilerim.