Türkiye Aktivitesi
814 ziyaret
1 online
Mehmet Sezer
İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim. msezaar@gmail.com

Türkiye Puanı

177 puan Mavi Kalem

Derecesi

73 [Toplam 1639 kişi]

Türkiye
Tümü(3)
Pinledikleri(0)
Mehmet Sezer yazdı, 555 kez açıldı, 2 misafir olmak üzere 3 kişi beğendi, 1 yorum yapıldı.
22 Şub 17 22:00

Mehmet Sezer

Puan: 177

İşte Beni̇m: Zeki̇ Müren

4b63126133e6783c780cd62e074fa6121487773519

Al mendilim sakla benden yadigâr

Bir ucuna işle beni çiz beni

Ve bir kalp oy paramparça oklanmış

Üstünede kondur beni kaz beni

Gel hakkını helâl eyle pembelim

Gökyüzüne açık her iki elim

Benden sana emanettir mendilim

Çevresine vefa diye diz beni

Al mendilim katmer katmer iz benden

Elindeyse soğu benden bez benden

Mümkün mü ki ayrıl benden tez benden

Mendilime destan diye yaz beni..

Ne kadar şanslıyız değil mi.. Zeki Müren in BİZİM olduğunu görmek ne kadar da güzel.  Ona ağzımızı doldura doldura SANAT GÜNEŞİMİZ diyebilmek ne kadar da onur verici.. Kendisinin söyleyiş tarzıyla hayal etmenizi istiyorum bu diyeceğimi:HELAL OLSUN ...

Kendimi bildim bileli dinliyorum. Daha yirmili yaşların başlarında olmama rağmen kendimi bildim bileli dinliyorum. Dertten kederden değil.. Zaten sadece dert keder olunca dinleyeniniz varsa bu haksızlığı yapmasın lütfen.  Kendimi bildim bileli dinliyorum. Yıllarca görüşemediğim en sevdiğim arkadaşımla buluştuğumuz günün mutluluğunu yaşarken , en mutlu olduğum gecenin sabahını karşılamayı beklerken, sabah eminönü kadıköy vapurunda sanki yeni doğmuş bebek gibi soluklarımı ciğerime çekerken , kaybettiğim şeyleri özlerken , vazgeçtiğim şeyleri özlerken , kavuşmayı istediğim şeyleri beklerken , söylemek istediğim ancak dilimin yeterli kelimenin ne olduğunu tartamayıp sustuğum zamanlarda,  en güzel hayalleri kurarken kafamın içindeki arka fonda, en güzel geçen sınavımın akşamında,en kötü geçen sınavımın akşamında, en huzurlu olduğum sabahın günaydınında, sadece susup oturak istediğim ama bana eşlik edecek bir ses istediğim zamanlarda,  en iyi en kötü en acı en mutlu en hızlı en yavaş anlarımın , tarafımın hepsinde dinliyorum.

SANAT GÜNEŞİMİZ.. Ne kadar da güzel bir insan. Ne kadar nazik ve kibar. İYİ Kİ BİZİMSİN.

Baharı saçlarından ne güzel de yakalatıyorsun bize. Sevdiğimizin saçlarına çiçeklerden taç yapmayı ne güzel de öğretiyorsun.

Şimdi uzaklardasın diyerek ailesinden uzakta yaşayanla, ailesinden birini kaybedenlere nasılda hastaya merhem verir gibi söylüyorsun.

Ne güzel umut ettiriyorsun,Elbet bir gün buluşacağız diyerek..

Lingo lingo şişeler le bize nara atmayı iyiki öğretiyorsun..

Gönlümüzün penceresini açmayı bize iyiki öğrettin..

Altın saçlı Hayriye de bizi ne kadar da eğlendiriyorsun.

Ne kadar da güzel bir insansın. Ne kadar..

Bana,bize, dinlerken özlem duydurtacak,özleyecek,sevecek,güldürecek,eğlendirecek,hayal kurdurtacak,umut ettirecek,herşeyi unutturacak,oturduğumuz yerden saatlerce kalktırtmayacak, saatlerce ayakta dans edip oturtmayacak , bize insana insan kadar nezaketli davranmamızı öğretecek bir ZEKİ MÜREN bıraktığın için sana sonsuz teşekkür ediyorum. İYİ Kİ BİZİMSİN. İYİ Kİ SENİNLE BÜYÜDÜK,BÜYÜYECEĞİZ,YAŞLANACAĞIZ.İYİ Kİ.

CENNET 'İ ,ÇOK HAK EDİYORSUN.. İNŞA,ALLAH HAK ETTİĞİN YERDESİNDİR.

seni seviyoruz.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
24 Mar 21:45

Elinize sağlık, bir doz Zeki Müren almaya gidiyorum şimdi...

Mehmet Sezer yazdı, 479 kez açıldı, 2 misafir olmak üzere 3 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
4 Ara 16 22:00

Mehmet Sezer

Puan: 177

Dolar Hesabı

Elimizin altında ki klavye ve internet sayesinde  istediğimiz herşeye kolayca ve sınırsız şekilde ulaşma imkanımız var. Yasal olmayan siteleri ve şuan kullanılan %10 internet dışında kalan ve girilmesi, incelenmesi ceza almamıza sebep olan gerçek interneti de bilgisayarımızda oynamalar yapıp kullandığımızda inanın istediğimiz herşeye ulaşabiliyoruz. Hatta canlı canlı adam yaralama videolarına , daha da ileri safhada videolara, devletlerin içindeki ajanların sızdırdığı devletlerin silahlarının nerelerde olduğuna ve daha nice nice insanı kendine çeken birçok şeye.

Peki soruyorum size,ülkemizin şu sıralar gündemi olan DOLAR ın neden artış gösterdiği hakkında internetten neye ulaşabiliyoruz?

Hepimizin anlayacağı dilde anlatılmış ,yazılmış indeksten fed den bahsedilmeden şu şu olduğu için dolar böyle oldu diye yazılar gördünüz mü ?

Mesela işsizlikle enflasyonun ilişkisini bahane ederek açıklamalar yapılmış.E işsizlik oranı bir ay içinde doları bu kadar seviyeye getirecek şekilde mi arttı ? Tabikide hayır. Her basın toplantısında veya her toplantıda işsizliğin aşşağı çekildiğini söyleyen zaten hükümet yetkilileri..

Bunda başka bir iş var...

Peki dolar karşısında neden sadece bizim liramız değer kaybediyor.? Neden bizim liramız da afrikanın para birimi gibi değer kaybediyor, ki amerikanın afrikadaki altın madenlerinde çöreklenmiş olduğunu biliyoruz ,bize de mi çöreklenecekler RESMİ olarak. Zaten çöreklendiler diyenleriniz olabilir ama hala bir sömürge devleti değiliz hala  bağımsız bir devletiz.

Peki neden amerikadaki yatırım şirketleri bizim nadide memleketimizi yatırım yapılmayacaklar listesine ekledi? Neden trump  yurt dışına yatırım yapan şirketlerine gelin oralara yatırım yapmayın biz vergileri azaltırız dedi?

Yapacakları yatırımların zarar edeceği korkusu var ama korkmasınlar. Memleketimizdeki eğitim seviyesindeki eksiklik ve tedavi edilemeyen korku emperyalizmi yüzünden onlara zarar gelmez çünkü memleketimizde dünyayı bisikletle dolaşıp burnu kanamayan kişiye burda tecavüz edip öldürülebilir ancak amerika bayrağı olan hiç birşeye dokunulmaz ne yazıkki.

Yeni anayasa ve başkanlık sistemi mutabakatı...

Siyasi kimliklerine sonra değinmek istiyorum.Bu konu hakkında ortaya çıkan dolar bozdurun manevraları ve başkanlık olmazsa bu kaos devam eder söylemleri dikkat çekici.. Başkanlık seçimine kadar sigara ve alkol dışında günlük hayatta herkesin daha genel kullandığı ihtiyaçlara mesela ekmeğe 1 tl den 2 tl lik zam gelmezse, makarnaya yüzde 300 zam gelmezse ben buna danışıklı dövüş derim.Soğuk savaşta yıldızlı pekiyi aldılar derim başkanlık anasının ak sütü gibi helal derim çünkü Türk milletini böyle çeviren adam dünyadaki uyuşturucu içmekten ayık gezemeyen insanlara neler neler yapar..

Aslında en başta söylemek istediğim şey buralara kadar uzadı. Doların artış göstermesinin en önemli nedeni piyasada DOLAR olmaması. Yani şöyle anlatayım. Patates üreticisisiniz ve o sene memlekette herkes patates üretmiş yani rekabet artmış her yerde patates var . Ne olur patates fiyatı otamatik olarak düşer. Veya şöyle söyleyeyim az olan değerlidir.. Bütün mesele bu. Ama dolar bozdurun manevraları güzel lakin hükümettekilerin kafalarında şüphe olmasın acaba bozdurmazlar mı diye bozdururuz  çünkü bize memleket diyince akan sular durur. Ve şunu da söylemeden edemiycem sakın piyasada evde yastık altında dolar yok diye telaş etmeyin çünkü cccp dağıldıktan sonra en güzel ve en çok rus ajanı TÜRKİYE ye geldi şuan bir coğu veya torunları da aksaray da laleli de. Ve biz onlara on yıl içinde bu ajanları aracılığıyla yüzotuz milyar dolar para gönderdik..

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Mehmet Sezer yazdı, 1593 kez açıldı, 22 misafir olmak üzere 25 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
3 Ara 16 18:00

Mehmet Sezer

Puan: 177

Teşki̇latı Mahsusa'nın Fedai̇si̇: Yakup Cemi̇l

52ade22ce77367ba9a5de61ec94f3d591480769008

Öyle bir milletiz ki , 386 milyonluk Türk dünyası dışında kalan ve herhangi bir millete mensup olan herhangi bir kişi,  objektif olarak  bizi ve bizim tarihimizi izlerse,incelerse peygamber övgüsünü neden hak ettiğimizi daha en başında anlayacaktır. Ve en başında, kendini '' BİZ OLMA '' hissine kaptıracaktır.

Peki BİZ kimiz? Yalandan yaşayanlar mıyız,hayatın içini boşaltanlar mıyız,esip gürleyip de gece sokağa çıkınca arkasına baka baka yürüyenler miyiz ?

Ben söyleyeyim. Biz ERGENEKON u parçalayanız. Demirden dağları kaldırıp atanız. OĞUZ uz, yanan ormanlara DEVLET diye koşanız. KÜRŞAD ız binlerin üzerine kırk arkadaşıyla atını koşturanız. FATİH İZ, ordusuyla denizin içine kadar ALLAH ALLAH diye dalanız. Mustafa Kemal iz, Menemen i yakanız.

BİZ: TEŞKİLAT-I MAHSUSAYIZ ,biz teşkilatı mahsusanın ismim bilinmesin ama milletim var olsun diyen fedaisiyiz. Biz YAKUP CEMİL iz..

Soğuk bir ahşap evde ,rüzgar perdeleri titretirken yarı karanlık bir odada elimizi KUR'AN-I KERİM e koyup ettik yeminimizi. Vatana,Bayrağa,Silaha...

Karnımızın açlığı,bedenimizin güçlüğü zerre umrumuzda olmadı, bize DEVLET , bize MİLLET dedikleri saniye . Elimiz herkesden önce gitti altı patlara ve herkesden önce akıttık düşmanın kanını.

Bizim ana , bizim bacı dediklerimizin hiçbir kutsallığı yoktu düşmanın gözünde.Önce namusuna göz dikiyor sonra karnını yarıyordu süngüyle. Başımızdan aşağıya boşaldı kaynar sular.Gittik KUŞCUBAŞIYLA hesabını biz sorduk.

Namaz müslümanın olmazsa olmazıydı o zamanlar , düşman içinse cami önüne pusu kurmak modaydı. Cami avlusunda binler vuruldu,cami avlusuna binler gömüldü. Haberi geldi, başımızdan aşağıya boşaldı kaynar sular. Enver Paşa verdi buyruğu, ismail hakkı ile biz gittik...

Heryerdeydik. Devlet kurduk Devlet yok ettik.Çok kıymetlendik ,en çok biz kıymetlendik çünkü peygamberin mübarek ağzına aldığı millettik. Kıymetlenmeliydik,hakkını vermeliydik.

Sözümüz buyruk oldu,bakışımız kılıç oldu. Dünyanın kaderi çok karanlıktı lakin TÜRKLÜĞÜMÜZ aydınlattı her yeri. Devletin derinleri çok karanlıktı lakin silahımız aydınlattı her yeri.. Hakkını verdik hayatımızın. Cebimize sadece kırk kuruş ayırdık bizi ölüme götüren askerler susayınca onlara karpuz ısmarlamak için.. Sağ elimizle sol elimizi hiç tanıştırmadık..

Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz şu dünyada asla fırıldak olmadık...

Beni ölüme evlatlarım götürdü,hepsiyle helalleştim.Hiçbiri elime zincir sürmedi,kelepçenin adı geçmedi.. Ne mutlu beni doğru bilmişler. Hava sıcaktı ,yolda susadı evlatlarım.Kırk kuruş ayırmıştım sadece ,hepsine karpuz ısmarladım.Gülüştük karşılıklı. Gözleri doluydu hepsinin görüyordum. Bazılarının tüfeklerini ıslattığını gördüm bazılarının mermileri gizlice yere attığını. Fark ettiler beni ağlamaklı oldular iyice.Yorulmuşlardı. Şahadet yerine vardık dedim. Karşılarına geçtim. ALLAH a kavuşmayı ilk defa bu kadar çok istedim. Hepsiyle göz göze geldim hepsine hakkımı helal ettim. Ve..

O gün öldüm zannettiniz dimi?

Ben TÜRK üm.Ben senim.Unutmayın biz ALLAH ın zalime dünyada verdiği azapım. Unutmayın, kıyamete kadar yaşayacağım.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.