Mutsuz

Türkiye Puanı

Mavi Kalem

Derecesi

87 [Toplam 1656 kişi]

Hakkında henüz bir şey yazmadı.
Türkiye
Mutsuz yazdı, 73 kez açıldı, 3 kişi beğendi, 5 yorum yapıldı.
29 Ağu '16 01:00

Mutsuz

Sakarya

Bir Garip Mülakat

hoca1:eveett söyle bakalım hangi alanda çalışma yapmak istersin

ben:ağ ve yazılım güvenliği düşündüm

hoca1:neden

ben: x hocadan ağ güvenliği dersi aldım. bitirme projem ve tezim de x hocadan bu konuyla ilgiliydi bu yüzden ilgimi çekiyor.

hoca2:peki çalışıyor musun?

ben:hayır benim hayalim akademisyen olmak bu yüzden önceliğimi yüksek lisansa verdim ve hiç bir yere başvuru yapmadım

hoca2:babamın parası bol bana bakar diyorsun yani

hoca1:babalar kızlara evlenene kadar bakar hocam bunu erkekler düşünsün

ben:eğer yüksek lisansa kabul edilirsem ona göre iş arayacağım ya da burs ayarlamaya çalışacağım

hoca2:peki a şehrinden buraya nasıl gidip geleceksin

ben:(5 yıl boyunca orda okudum zaten nasıl gidip geldiysem diye içimden geçirdim) ders saatlerimi ayarlamaya çalışacağım olmadı yurtta kalırım

tüm jüri beraber: teşekkürler sıradaki gelsin

mülakat sonucum ne mi? 40 puan. sanırım babamın parası bol kendi özel aracım var deseydim 90 alırdım. mülakatta içerde 1 dakika bile durmayanlar sırf bölüm başkanımıza yalakalık yaptığından tezini ondan aldıkalrından 90-95 puan aldılar. bana 40 puan vererek resmen girmemi engellediler ki girenlerin bir çoğundan iyi ortalamaya, ales puanına ve bilim sınavı puanına (4.oldum) sahibim. Sizce hakkım yendi mi? Dürüst olarak hayalim bu diyerek mi kaybediyoruz? her zaman yalakalık yapmak ya da torpil mi gerekiyor istediklerimizi gerçekleştirmek için? tüm gün boyunca beni ağlatmalarına değdi mi?

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

31 Ağu '16 20:24

Mutsuz Sakarya

teşekkür ederim ağır bir tokatla başladım sanırım

CEVAPLA
31 Ağu '16 12:03

Hayata hoş geldiniz. Mezun olduğunuz anda yaşantımızın tüm kuralları değişir. Gerçek dostluklarla karıştırılan sahte gülücükleri ve size fırsat olarak sunulan tuzakları görmeniz gerekecek. Çünkü artık işin ucunda para olacak.

CEVAPLA
30 Ağu '16 02:05

Mutsuz Sakarya

40 yerine 45 vermiş olsalar 2 kişiyi geçip girebiliyordum. 40 verdikleri en düşük puan onu da bana vermişler zaten.

CEVAPLA
Mutsuz yazdı, 9 kez açıldı, 2 kişi beğendi, 1 yorum yapıldı.
15 May '16 13:00

Mutsuz

Sakarya

Sosyal Medyadaki Akrabalar

Uzun bir aradan sonra tekrar yazmaya karar verdim.

Konu, sosyal medyadaki akrabalar.. Bunlar kendilerini her fotoğrafınızın altına yorum yapma gereğindeymiş gibi hissederler. Yaptıkları yorumlar da genelde alakasız olur ve "annenlere selamlar/sevgiler" şeklinde sona erer. Bu konuyla ilgili ekşi sözlükte "facebookta alakalı alakasız yorumlar yapan akraba" ismiyle bir başlık açılmış ve çok fazla sayıda entry yapılmış. İçlerinde çok komik olaylar da var. Eğer bu tarz yorumlardan müzdaripseniz bir girip okuyun derim :)

Benden tavsiye, akrabanız yorum yapınca yorumu önce like'layın ve bir kaç gün geçtikten sonra yorumu silin :) Böylece akrabanız like görüp mutlu olacaktır ve yorumu sildiğinizden haberi olmayacaktır :) İyi günler dilerim..

a1f32f6823467422a716c17e8d3106aa1463238711

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Mutsuz yazdı, 5 kez açıldı, 2 kişi beğendi, 2 yorum yapıldı.
25 Mar '16 08:00

Mutsuz

Sakarya

Tam da Bu

Kimse gerçek beni bilmiyor. Kimse kaç kez oturduğumu ve ağladığımı bilmiyor, kaç kez umudumu kaybettiğimi, kaç kez hayal kırıklığına uğradığımı... Kimse kaç kez gözyaşlarımı geride tuttuğumu bilmiyor. Kaç kez aklımı kaçırmak üzereyken başkalarının iyiliği için kaçırmadığımı kimse bilmiyor. Kimse ben üzgünken aklımdan geçen düşüncelerin neler olduğunu bilmiyor ve onların ne denli korkunç olduklarını...

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

26 Mar '16 03:33

Mutsuz Sakarya

yok artık daha neler

CEVAPLA
25 Mar '16 14:11

İntihar etmeyecekcin değil mi?

CEVAPLA
Mutsuz yazdı, 9 kez açıldı, 2 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
13 Mar '16 16:00

Mutsuz

Sakarya

Yarın Ygs Varken

Birçok öğrenci büyük umutlarla girecek sınava ve içlerinden gerçekten hakedenler (!) sınavı kazanacaklar. Şimdiden tüm sınava girecek kardeşlerime başarılar dilerim.

Benim derdim aslında sınavla değil; sistemle. Ben şuan üniversitede okuyorum son sınıftayım. Haliyle okuldaki son dönemim. Fakat bir hocamız var kendisi Yrd.Doç. fakat bu sıfatı nasıl kazandı tüm bölüm olarak şüphemiz var. Şöyleki her hafta bize programlama ödevi veriyor.Verdiği ödevler 1 hafta da yetişecek şekilde değil ve her verdiği ödev diğer verdiği ödeve eklenerek yapılabilen ödev. Yani ilk ödevi yapamamışsanız diğerlerini yapamıyorsunuz haliyle. Fakat hocamız verdiği ödevin ilk parçasını kendisi yapamadı. Hem de bize öğreten o iken! Ve "ödev sizin ben yapmak zorunda değilim" diyerek işin içinden çıktı.

Ayrıca daha önceki dönemler bu hocamız sınavda tek soru sorardı notlar açık olurdu sınav uygulama olurdu ve yaptığın program,hocanın istediği şekilde(!), çalışıyorsa 100 yoksa sıfır alırdın.

Şimdi size soruyorum sınav sistemimiz gerçekten bilgimizi mi ölçüyor?

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir