Pallor Morti̇ss

Türkiye Puanı

Koyu Mavi Kalem

Derecesi

134 [Toplam 1652 kişi]

"Ben tek, siz hepiniz!"
Türkiye
Tümü(1)
Pinledikleri(0)
Pallor Morti̇ss yazdı, 39 kez açıldı, 1 kişi beğendi, 2 yorum yapıldı.
1 Şub '17 01:00
Neden Trump?

6f9a6edcbc79ea1098c866bcf8634aeb1485878183

Amerikan tarihinin pek alışık olmadığı olaylardan biri gerçekleşti 2016'da: Statüko kaybetti. Oysa Clinton'a destek verenler arasında George Clooney'den tutun da Katy Perry, Madonna, Beyonce hatta Kim Kardashian ve kalçaları dahi vardı. Bu sefer olay gerçekten ciddiydi, ABD'nin en çok satan gazetelerinden USA Today, 34 yıllık yayın tarihinde bir ilke imza atarak doğrudan başkanlık yarışına müdahil olduklarını ve Trump’a karşı tavır aldıklarını falan duyurmuştu. Hatta gazetenin yazı işleri kurulu tarafından bir makale yayınlanmış, “Bu yıl önümüzdeki seçenekler, başkan olmaya layık iki adayın sadece çok farklı ideolojik farklılıklara sahip olması durumu değildir. Yazı işleri kurulumuzun ortak kararı, bu yılki seçimde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Trump’ın ABD başkanlığı için uygun bir aday olmadığı yönündedir” gibi ifadeler kullanmıştı. Washington Post, "Putin'in kuklası" olduğu için, New York Times, 56 yıldır Demokratları açıktan destekledikleri için Trump'a karşı durmuşlardı. FP, Fox, CNN, CNBC de tarafını alttan alta belli etmekten çekinmemişlerdi. Ama tribünlere oynayan Trump seçimin galibi olmuştu.

Açık konuşayım Trump tam bir gerizekalı. Kafası para kazanmaktan başka hiçbir b.ka çalışmayan tiplerden. Babasının emlakçılık şirketini büyütmenin dışında, NBC'de bir ara TV şovu sunmak ve Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmek gibi başarı sayılamayacak köşe taşları var kariyerinde.

Amerikanlığın millet olarak kabul edilmesi mümkün değil hatta kavram tecavüzcülüğü sayılabilecek bir hata. Kolomb amcamızın üstün çabaları sonucunda Amerika bulununca Avrupa'dan gemilerle çoğu borçlululardan ya da hakkindaki mahkeme kararlarından kaçan suçlulardan oluşan geniş bir güruh yerlileri katlederek (Yalnızca 5 senede toplam Kızılderili sayısını yarıya indirmişlerdi.) topraklarını ele geçirip kısa sürede hükmetmeye başladılar.

Bu çoğunluğu suçlu ve borçlulardan oluşan güruh işinin hakkını veriyordu yalnız. yaklaşık 100-150 sene de uyuşturucu tacirliği, köle alım satım(ABD köleliği resmen 20. yüzyılda kaldırdı.), kara para aklama gibi işlerle dünya gücü olacak bir ekonomiye sahip oldular. Bu potansiyeli gören Avrupalı birçok zengin 19. yüzyılda Amerika'ya akın etmeye devam etti ve Amerika'nın gücüne güç kattı. 20. yüzyıl en çok Amerika'nın işine yaramıştı çünkü Osmanlı, Fransa, Almanya, İngiltere, Avusturya-Macaristan gibi güçlü devletlerde hükümet değişiklikleri olmuş eski güçlerini kaybetmişlerdi, Dünya yen'i bir mahalle abisi ararken Amerikan başkanı Wilson 1. Dünya Savaşı sırasında çıkagelmiş ve bu görevi kahramanca üstlenmişti. 20. yüzyılın ortalarında 2 dünya savaşı yaşamış Avrupa'nın modası çoktan geçmişti. Amerika'ya rakip olarak yalnızca SSCB kalmıştı ki o da halkın devlete olan bağlılığını korumak adına önemli bir kozdu. SSCB yıkıldığındaysa Amerika için tam bir hüsran olmuştu Hippiler ortalığı basmış Anarşizm tavan yapmıştı. Halkı korkutacak yen'i bir düşman yaratmak gerekiyordu.

Bir taşla iki kuş vurmak nedir bilir misiniz? Hem ortadoğu petrollerini ucuzca alabilecek hatta çalabilecek hem de o aranan düşmanı yaratabilecek bir fikri vardı Amerika'nın: Müslümanlar.

O düşmanı da 21. yüzyıla 2002 ile mükemmel bir girişle taçlandırarak yaratmayı başarmışlardı sonunda.

Her şey mükemmel gidiyor. Peki bu canavar nasıl ölür?

Bu denli şişen her balon patlar.

Trump başarısız bir politikacı... Ekonomik hamleleri ile bile Amerika'yı batırabilecek bir adam.

Trump'ın mevcut ekonomik halleri Amerika'yı bir sonraki seçime kadar hiç sahip olmadığı bir güce kavuşturması kuvvetle muhtemel fakat bu hamleler uzun vadede Dolar'ın ayarsız yükselişi, işçilik masraflarının fazla artması gibi sebeplerden dolayı bir süre sonra Amerika'ya zarar vermeye başlayacak.

"Imagine No God"

Amerikasız bir dünya özellikle 2. dünya ülkelerine muhteşem pazarlar açabilir ve bu ülkeleri kısa sürede ciddi ekonomik güçlere dönüştürebilir. Önümüzdeki 8 yılı bir 2. dünya ülkesi olarak rahat bir şekilde izleyebiliriz.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

04 Şub '17 02:20

SSCB'den yok olan boşluğu Radikal İslam Terörü adını verdikleri kendi yazıp kendi oynadıkları oyunla doldurmaya başladılar. En büyük adımı da 2002 ikiz kuleler saldırısıyla yaptılar tabi.

CEVAPLA
01 Şub '17 12:12

güzel bir yazı teşekkürler... bu cümlede neyi kastettiniz acaba?: "O düşmanı da 21. yüzyıla 2002 ile mükemmel bir girişle taçlandırarak yaratmayı başarmışlardı sonunda". neyi keşfetti amerika?

CEVAPLA