Türkiye Aktivitesi
816 ziyaret
1 online
Ahmed Penah
Naçizane tefekkür eder..

Türkiye Puanı

27 puan Koyu Mavi Kalem

Derecesi

159 [Toplam 1641 kişi]

Türkiye
Tümü(1)
Pinledikleri(0)
Ahmed Penah yazdı, 1 kişi sahiplendi, 641 kez açıldı, 5 kişi beğendi, 3 yorum yapıldı.
16 Mar 15 03:00

Ahmed Penah

Puan: 27

Yüksek Geri̇li̇m Sınavı

Bugün 1 milyonun üzerinde lise talebesinin hayatını yakından ilgilendiren bir sınav var. Adına da Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı demişler. Yüksek Öğretim dedikleri de üniversiteler olsa gerek. Hakikaten de öyle mi ? Bu soru şurda dursun bakalım.

Herşey 6-7 yaşlarında başladı. Günümüzde eğitimin de Aileden okullara geçtiğini varsayarsak çok önemli bir hal oldu okullar. En önemli unusurunu da öğretmenler ve öğrenciler oluşturuyor. Güzelce başlayan bu serüven ilk darbesini sınıftaki ilk yazılı ile aldı. Zaman geçtikçe 4. sınıfta Bursluluk Sınavı dedikleri biraz daha irice bir darbe yedi çocuklar. Sonrası hızlıca gelişti zaten Orta Öğretimdeki sınavların ardı arkası kesilmedi.

Her sınav öğrencide gerilimler oluşturmaya başladı. Kendine dönüp bakmaya fırsatı olmadı. Sağ ve sol kroşeden aldığı darbeler ile neye uğradığını şaşırır oldu. Sağ cenahta Aileden çalış, başarman lazım telkinleriyle tatlı gibi görünen fakat bir o kadar etkili olan kroşeler yetmezmiş gibi eğitim sistemi ile sol cenahtan gelen kroşeler ile öğrenciler gerilim hattının merkezi haline geldi..

Ve önemli bir sınav olarak görülen sondan bir önceki darbeyi yemek icin sınıflar hınca hınç darbeye alıştırılmış gerilimi yüksek öğrencilerle dolu.

Teşekkürler Eğitim Sistemi..

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
16 Mar 18:29

Estağfurullah abi :)

16 Mar 11:13

Bir paylaşımı sahiplenirsek bizim oluyormus. Ahmet abi sana ortakci çıktık. Kusura bakma.