İyi Yazarlar
İyi Okurlar

Kürşat Koyuncu

1 / Puan: 30807

Ankara

Abdullah Fakiroğlu

2 / Puan: 8110

İstanbul

Ömer Poyraz

3 / Puan: 6707

İstanbul

Sezer Emlik

4 / Puan: 5182

Bartın

Bulut Sever

5 / Puan: 4848

İstanbul

Mümin Yolcu

6 / Puan: 4593

İstanbul

Mustafa Karayel

7 / Puan: 4138

İstanbul

Payitaht İstanbul

8 / Puan: 3799

İstanbul

Mustafa Kılıç

9 / Puan: 2460

İstanbul

Ozan Bilican

10 / Puan: 2266

İstanbul

Aa

11 / Puan: 1878

İstanbul

Detroitli Kızıl

12 / Puan: 1725

İstanbul

Salieri Alt Tire

13 / Puan: 1617

İstanbul

Sıla Münir

14 / Puan: 1416

İstanbul

Osman Batur Akbulut

15 / Puan: 1357

Kırıkkale

Ali Turan

16 / Puan: 1072

İstanbul

Lagari Alıntılar

17 / Puan: 1057

İstanbul

Ferit Çaydangeldi

18 / Puan: 1026

Ankara

Reşit Akpınar

19 / Puan: 943

Erzurum

Mücahid Cesur

20 / Puan: 941

İstanbul

Ali Osman Rothschild

21 / Puan: 933

Ankara

Yamanduruş

22 / Puan: 917

Sakarya

Ahmet Demir

23 / Puan: 885

İstanbul

Ahmet Lalbek

24 / Puan: 883

Erzincan

Müsemma Şahin

25 / Puan: 865

İstanbul

Mesut Toprak

26 / Puan: 849

Ankara
İstanbul

Emre Keleş

28 / Puan: 819

Ankara

Muharrem Morkoç

29 / Puan: 771

İstanbul

Aykut Giray

30 / Puan: 735

Yozgat

Bir sonraki paylaşıma yaklaşık 01 saat 34 dakika kaldı.

Fatma Nur Sarı yazdı, 391 kez açıldı, 3 misafir olmak üzere 6 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
23 Şub 16 21:00
Allah'ın Verdiğini Kuldan Esirgemek

Herkese merhaba! Şairin deyişiyle yine “canımın çekirdeğinde diken, gözümün bebeğinde sitem var”. Ey ahali! Kulak verin. Size bir maruzatım var!

Babam 1 Kasım’dan sonra -sevincinin diyeti olarak herhalde- televizyonu toptan kapatınca koca evin gündemle bağlantısını sağlamak bana kaldı. Twitter’ı diyorum. Fakat bilirsiniz, twitter’a giren bambaşka bir gündeme tutulup kalır. Bu aralar müslümanlar arasında Suriye meselesinden mütevellit bir ayrılık baş gösterdi. (Müslümanlar diyorum zira İslamcı tabirine bir türlü alışamadım, ısınamadım. Şu jargonu da bir türlü kapamadım.) E bir taraf ‘Esed ya geberecek, ya geberecek!’ derken; öbür taraf ‘Belli mi olur, belki Esed’le de olur, illâki bir yolu bulunur!’ deyince kaçınılmazdı zaten.

Evvelâ, onca insanın katiliyle hiçbir türlü olmaz şeklinde şahsî kanaatimi belirtmek isterim. O insanların acısı üzerinden yüce gönüllülük oynayamam. Kusuruma bakmayacaksınız artık. Suriye halkı adına karar vermek haddim değil. Ha, ama birtakım insanlar reel politikten acayip anlıyordur, bu işin kitabını yalamış yutmuştur yahut bizim gibi sıradan insanların anlamadığı ipince hislere sahiptir, kelimeleri ağlatıyordur falan, ne bileyim muazzam bir şiirsellikle başka bir yolun mümkün olduğunu ifade edebiliyordur... Orasına karışmam. Nitekim herkesin kendi vicdanı.

Vicdan onların, onların olmasına ama çok affedersiniz akıl da benim. Akla ziyan karşı ataklar görüyorum ben bu mavi ekran veren sosyal mecrada. Kime itiraz etmeye kalksan ‘anlaşılamadı’ olup elinde patlıyor. Ya Hu, bal gibi anladım. Dümdüz laf işte. Nesini anlamayacakmışım! Yok! Katiyyen değil! ‘Kendisinin bu sözü kamuoyu tarafından ne yazık ki doğru anlaşılamadı!’ Daha fazla ısrar ederseniz, bir kral değil belki ama bir kralcı, kalemine sürdüğü en saçma genellemeleri üzerinize yağdıracak. O yüzden sakın yapmayın. Perişan olacağınızdan demiyorum. Muhtemelen savurduğu şöylesiniz böylesiniz ithamları size pek dokunmayacak ya, siz yine de boşverin. Karşınızdaki insanın düştüğü durumu görmeye dayanamayabilirsiniz.

Yanlış anlaşılmasın. İşbu yazı Suriye bahsindeki hararetli tartışmadan sonra kaleme alınmıştır lakin sadece bu bahisle alakalı değildir. Adını ulu ulu harflerle göklere yazdığımız ve eleştirilemez saydığımız kim varsa hepsini kapsasın mümkünse, insaf ve saygı dahilinde. O çok sevgili ablalar abiler, o pek değerli yazarlar entelektüeller de eminim bunu daha önce en az bir kere dile getirmişlerdir. Bu yüzden burada tekrarlamakta bir beis görmüyorum. Şöyle ki; insan hatalarıyla insandır. Bu durumda sevdiğimiz insanları hatasız göstermeye çalışmamız hayli ironik sanki. İnsanoğlu hatadan münezzeh değil. “Hata yapmak fırsatını Adem’e veren Sendin” diyen şair dahil.

Yani demem o ki, kendinizi çok yoruyorsunuz. Oysa hiç lüzum yok böyle şeylere. Saygılar efendim.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Bunlar da ilginizi çekebilir..