İyi Yazarlar
İyi Okurlar
Ankara
Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul

Bulut Sever

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul

Aa

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
Kırıkkale
Erzurum
İstanbul

Ali̇ Turan

İstanbul

İstanbul
Erzincan
Sakarya
Ankara
Yozgat
İstanbul

Ahmet Demi̇r

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
Ankara
Gökhan Alkan yazdı, 44 kez açıldı, 2 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
24 Şub '16 12:00
Erkek Olmaktan Utanmak

Önce Özgecan şimdiyse Cansel

Daha öncesi ve de olmaması umuduyla belki de olacaklar

Bugün sevgilimle konuşuyoruz. Sadece yanağından bir buse almak istedim. Kız da çekindi, zaten son zamanlarda tecavüz olayları çok arttı, dedi. O an o kadar kötü oldum ki sanki böyle rüyanda bir yerden düşermişsin hissi olur ya bir anda o korkuyla irkilir uyanırsın. Hani başından aşağıya kaynar sular dökülür ya tam da öyle. Hani insanların seçemeyeceği şeyler vardır: anne babamız, memleketimiz, doğuştan gelen şeyler. Cinsiyetimiz de bunlardan biri, seçemeyeceğimiz şeyler arasında. İşte ben tam o an o kadar çok utandım ki. Bir an kafamı kumun içine sokasım geldi. Bir daha kadınlara bakmaya yüzüm yok belki dedim. Neden çünkü alçak herifin teki çıkıyor ve kadının birine onun istemediği bir şey yapıyor. Ne kadar alçakça bir durum. Ne kadar seviyesizce, ne kadar vahşice. Sabahın haberine göre Türkiye dünyada tecavüz etme vahşiliğini gösterme sırasında 20. sırada. Neye göre bu istatistik bunu da bilmiyorum ama önemli olan da bu değil zaten.

2003 yılında 1604

2004 yılında 1638

2005 yılında 1694

2006 yılında 1783

2007 yılında 1148

2008 yılında 1071 kadın tecavüze maruz kaldı.

Bunlar sadece birer istatistik. Biz bunları kolayca saniyeler içinde okumayı başarabiliyorken zaman bazı kadınlar için geçmiyor. Geçemiyor. O kadın bir daha toplum içine çıkamıyor insanların yüzüne bakamıyor, sanki suçlu kendisiymiş gibi, sanki suçu o işlemiş gibi.

2009-2011 yılları arasında ise 29.980 tecavüz olayı gerçekleşmiş. Fakat Tüik bu yıllardan sonra gerçekleşen tecavüz olaylarının istatistiklerini yayınlamamış. Bulamadığım başka şey ise bu kadar suç işlenmiş ve bu ruh öldüren insanların kaçı suçlu diye damgalanmış. Kaçı gerçekten hak ettiği cezayı almış. Ya da almayanların sayısı bu orana göre kaç cidden merak ediyorum. Ben başkasının yaptığı o iğrençlikten bahsederken o kadının düşündüklerinin ucundan bile geçemeyeceğimi de biliyorum. Bu hayatta bir daha hiç aydınlanmayacak o yüz, kendini suçlu hissetmek, evden dışarıya çıkmaya bir daha cesaret edememek. Belki bunlar onların yaşadıklarının yanında bir hiç. En kötüsü var bir de tabi; kendisini suçlu hissedip intihar etmek. Onların açısından bakarsak aslında sanki her şey geçecek gibi. Ama suçlanacak o kadar çok kişi ve şey varken sen kendini suçlu hissetme narin insan. Çünkü suçlu olan sen değil, o aşağılık insanlar. İnsan mıdır onlar? Bu soruya aslında tartışmasız cevap verebiliriz. Hayır değilsin, insan fala değilsin sana bir katil desek en hafifi olur belki de .Sen ruh öldürücü kahrolası bir varlık .Öldürdüğünse öldürülmeyi en son hak eden masum bir insan

Artık erkekliğimden utanıyorum evet, erkek olmaktan. Ben erkeğim demekten utanıyorum , lanet olsun ruh öldüren o vahşilere….

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Bunlar da ilginizi çekebilir..
Siz de Türkiye yazarı olmak ister misiniz?
Kaydol