İyi Yazarlar
İyi Okurlar
Ankara
Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul

Bulut Sever

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul

Aa

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
Kırıkkale
Erzurum
İstanbul

Ali̇ Turan

İstanbul

İstanbul
Erzincan
Sakarya
Ankara
Yozgat
İstanbul

Ahmet Demi̇r

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
Ankara
Nur Ceren yazdı, 18 kez açıldı, 2 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
10 Mar '16 20:00

Nur Ceren

Zonguldak

2 Milyon Gişeli Stres

ÖSYS Adım-1

Adı: YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı)

Tür: Dram-Gerilim-Aksiyon

IMDB: 9.2

13 Mart Pazar günü yine bir çok "genç" adımı yeni attıkları yolda çıkmaz sokakla karşılaşacak. Bütün hayaller ve umutlar çoktan seçmeli sorularla azdan çoğa doğru sıralanacak. Kim daha az hayalle daha çok idealle başlamışsa bu çok parkurlu yarışın ilk parkurunu dereceyle tamamlayacak. Sıralamada aşağıya doğru inildikçe artan hayallerin verdiği ağırlıkla yıpranmış psikolojiler karşılayacak bizi. İte kakalaya bitirilen bu parkurun ardından, dinlenmeden yeni bir parkurla baş başa kalacağız.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gelecek adlı büyük ödülü kazanmak için özel alanlarında çalışan robotlar, pardon katılımcılar ilk parkurun son virajına girdiler. Hakemlikte yine gelecek kaygısını görüyoruz. Kurallara ne kadar uyduğu ve ne kadar adil davrandığı hala muallak. Birçok kez itiraz aldı fakat başkanlığını stresin yaptığı yönetim kurulu her şeyin ahlaka ve kurala uygun olduğunu, zaten sıkı bir denetimde bulunduklarını belirtti. Bunu sorgulamaya vakit ayırmak ya da yarışa devam etmek sizlere kalmış.

Kadroya dahil olan katılımcılara baktığımızda bir çok yeni yüzün yanında eski yüzler de çıkıyor karşımıza. Bir önceki sene çeşitli sebeplerden parkurları tamamlayamamış ya da tamamlamamış katılımcılar bu yıl tekrar bizimleler. Tecrübenin verdiği rahatlık ve 2. kez yarışmanın verdiği yorgunlukla acaba bu sene parkuru kaçıncı tamamlayacaklar? Şimdiye kadarki yarışmacıların istatistiğine baktığımızda 2. ya da 3. kez katılanlar yarışa tekrar başlarken kendilerine sürtünme kuvveti etkisi yapan gençliklerini, hayallerini bir süreliğine kenara bırakıp daha hızlı yol alabilmek için ideallere sarılıyorlar. Eskiye göre daha çok hayalle yola çıkanları da görüyoruz, tek amaçlarının bu yarıştan kurtulmak olduğunu söylüyorlar. Kimin taktiği daha çok işe yarayacak buna hep birlikte şahit olacağız.

Bu yola ilk kez çıkanlara baktığımızda ise yüzlerinde büyük bir şaşkınlık görüyoruz. Nasıl bir şeyin içinde olduğunu anlamaya çalışanlar çoğunlukta. Bunu aksine önce yarışı tamamlayıp ne olup bittiğine daha sonra kafa yoracak olanlar da var. Her sene olduğu gibi bu sene de çok çeşitli sağlam bir kadro ile beraberiz.

Yaşları ortalama 17-20 arasında olan katılımcıların kanlarının kaynadığı bir dönemde, beyinlerini kaynatacak olan bu yarışı herkes merakla ve heyecanla bekliyor. Yarışa dair en çok düşündüren ve dikkat çeken ise bu yarışı düzenleyen ÖSYM'nin sloganı oldu: "EMEĞİNİZ EMANETİMİZDİR"

IMDB si 9.2 olan bu 2 Milyon gişeli streste herkese başarılar!

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Bunlar da ilginizi çekebilir..
Siz de Türkiye yazarı olmak ister misiniz?
Kaydol