İyi Yazarlar
İyi Okurlar

Kürşat Koyuncu

1 / Puan: 39296

Ankara

Sezer Emli̇k

3 / Puan: 9063

Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

4 / Puan: 7444

İstanbul

Mümi̇n Yolcu

5 / Puan: 7001

İstanbul

Mustafa Karayel

7 / Puan: 5772

İstanbul

Bulut Sever

6 / Puan: 5524

İstanbul

Payi̇taht İstanbul

8 / Puan: 5317

İstanbul

Mustafa Kılıç

9 / Puan: 3488

İstanbul

Ozan Bi̇li̇can

10 / Puan: 2628

İstanbul

Aa

11 / Puan: 2510

İstanbul

Detroi̇tli̇ Kızıl

12 / Puan: 2061

İstanbul

Sali̇eri̇ Alt Ti̇re

14 / Puan: 1824

İstanbul
Ankara

Sıla Müni̇r

15 / Puan: 1663

İstanbul

Osman Batur Akbulut

16 / Puan: 1574

Kırıkkale

Reşi̇t Akpınar

18 / Puan: 1512

Erzurum

Lagari̇ Alıntılar

17 / Puan: 1414

İstanbul

Ali̇ Turan

19 / Puan: 1374

İstanbul

Ahmet Lalbek

23 / Puan: 1292

Erzincan

Yamanduruş

22 / Puan: 1277

Sakarya

Feri̇t Çaydangeldi̇

21 / Puan: 1199

Ankara

Emre Keleş

25 / Puan: 1103

Ankara

Müsemma Şahi̇n

28 / Puan: 1085

İstanbul

Aykut Gi̇ray

27 / Puan: 1082

Yozgat

Ahmet Demi̇r

26 / Puan: 1043

İstanbul

Mücahi̇d Cesur

24 / Puan: 1021

İstanbul

Muharrem Morkoç

29 / Puan: 986

İstanbul

Mesut Toprak

30 / Puan: 978

Ankara

Bir sonraki paylaşıma yaklaşık 05 saat 07 dakika kaldı.

Feri̇t Çaydangeldi̇ yazdı, 1316 kez açıldı, 12 misafir olmak üzere 15 kişi beğendi, 3 yorum yapıldı.
23 Mar 16 05:00
Apple Yi̇ne Saçmaladı!

Apple şirketinin düzenli aralıklarla yaptığı lansman sunumları ilgiyle takip ediliyor. Dün akşam yapılan sunum yine aynı ilgi ile takip edildi ise de iPhone 7 ve Apple Watch2 tanıtılmasını bekleyenler büyük hayal kırıklığına uğradı.

Yeni tanıtılan iPhone SE’nin pek beklenen telefon olmadığını söylemek mümkün. Sanki Steve Jobs’un tek el ile kullanılan küçük ekranlı telefon takıntısına gönderme yapılmış gibi duruyor. Yine 16GB ve 4k video çeken saçma sapan bir telefon sunarak kullanıcıları ile dalga geçen Apple, iMovie programını kullanarak 4k videoları iPhone SE ile düzenleyebileceğimizi söylemekten de geri durmadı. link yazımda anlattığım gibi birkaç program kurulduğunda 5 dakika civarında kayıt yapabilen telefona iMovie de yüklediğimizde düzenleyecek bir videoya sahip olamayacağız. Aslında madem ekranı küçülttüler bari 8GB adında 5,5GB kapasiteli telefon ve 8k video çekebilen kamera koysalardı kullanıcılara hakaret etme amaçlarına daha rahat ulaşırlardı. Şimdi hiçbir program ve e-posta hesabı kurmayarak birkaç dakika video çekebilenler çıkacaktır.

Apple, zamanında iPod nano ile saat yapan şirketi takip edemediği için iWatch ismini tescillemekte geç kaldı. O yüzden pahalı saatimizin ismi Apple Watch. Oldukça kalın olmasına rağmen iyi bir pil ömrü sunamayan saatin yeni versiyonunu bekleyen milyonlarca insan var. Pek çok kişi de yuvarlak ekrana sahip bir saat için şirketi takip ediyor. Retina ekranı ile şu anda dahi tüm diğer akıllı saatlerin ilerisinde olan Apple Watch bize malesef yeni bir saat değil, “yeni, efsanevi, mükemmel” kordon sundu. Bu zorlama güncelleme için de yaptığı her işe hayran olmak orunda olduğumuz şirkete şükranlarımızı sunmalıyız.

Gelelim iPad Pro’ya. Her zaman Apple’ın en iyi yaptığı ürünün tablet olduğunu düşündüm. iPad’in çantaya sığmayan Pro 12,9” versiyonu çok başarılı kalem ve klavye destekleri ile birlikte 9,7” boyuta düştü ve çok ta güzel oldu. Yine eğer birkaç haftada yer açmak için program silmeye başlamak istemiyorsanız 32GB versiyonu almanızı önermem. Adına Pro dedikleri halde 16GB versiyon yapmaya utanmış olabilirler mi? Bence kesin hiç satamayacaklarını ve ellerinde kalacağını düşündükleri için 32’den başladılar. Apple’a kızacağıma bu çok başarılı ürün için teşekkür ve tebriklerimi sunmalıyım.

iMac, Macbook ve Macbook Pro ürünlerinde güncelleme yapılmayan lansmanda başarısız modül ResearchKit ve onun yeni çıkan kardeşi CareKit için oldukça uzun bir zaman ayrılmıştı. ResearchKit ilk tanıtıldığındaki programlara pek bir ilave olmadı. Oldukça başarısız bir platformdu. Kaldırılması gerekiyordu ancak bunu gururuna yediremeyen şirket, sanki modül çok başarılı olmuş ta amacını bile aşarak hastaların tedavilerine de katkıda bulunmuş gibi bir de CareKit modülünü sundu. Bu kitleri çıkartmak Apple için oldukça basit, programları başkası yazacak apple övünecek. iPhone’un kamerası ile nabız ölçen program yapıldığı zaman akıllarına geldiğine inandığım modüllerin geleceğinin fazla olmadığını düşünüyorum. İki yıldır parkinson, astım, cilt kanseri… başka fikir de bulamadılar. Bu hastalıklarda da klinisyene ve hastaya faydası oldukça sınırlı kaldı.

Tanıtım oldukça küçük bir topluluğa yapıldı ancak canlı olarak milyonlarca kişi tarafından takip edildi. Apple Watch’un yeni kordonlarının kimseyi heyecanlandırmadığını fark eden Tim Cook’un “aslında bu çok güzel, çok harika değil mi?” demek zorunda kalması sunumun en eğlenceli kısmıydı.

Apple’ın Eylül ayında iPhone7 ve Apple Watch 2 çıkartması çok yüksek bir ihtimal. Bu ürünleri almak için bekleyenler birkaç ay daha sabretmek zorundalar.

iPhone 5C gibi yanlış bir ürün çıkarttığını düşündüğüm Apple şirketi adına 16GB dedikleri 11 GB’lık küçük ekranlı iPhone SE ile kesinlikle saçmaladı.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
24 Mar 22:37

Mutsuz

Puan: 115

dediğim gibi şuan için çok etkileyici bir özellik beklemek saçma olacak dediğim gibi "her sene bir ürün çıkaralım da" mantığındalar. Apple fanlarını bilirsiniz ürün çıkmadan sipariş beklerler uzun kuyruklar oluştururlar.Bu da onları tatmin ediyr bnce

24 Mar 01:07

iPhone7 için çok etkileyici bir özellik ekleme ihtimalleri düşük. Yeni bir tasarım 256GB versiyon dışında ne yapacaklarını çok merak ediyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir..