İyi Yazarlar
İyi Okurlar

Kürşat Koyuncu

1 / Puan: 39296

Ankara

Sezer Emli̇k

3 / Puan: 9063

Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

4 / Puan: 7444

İstanbul

Mümi̇n Yolcu

5 / Puan: 7001

İstanbul

Mustafa Karayel

7 / Puan: 5772

İstanbul

Bulut Sever

6 / Puan: 5524

İstanbul

Payi̇taht İstanbul

8 / Puan: 5317

İstanbul

Mustafa Kılıç

9 / Puan: 3488

İstanbul

Ozan Bi̇li̇can

10 / Puan: 2628

İstanbul

Aa

11 / Puan: 2510

İstanbul

Detroi̇tli̇ Kızıl

12 / Puan: 2061

İstanbul

Sali̇eri̇ Alt Ti̇re

14 / Puan: 1824

İstanbul
Ankara

Sıla Müni̇r

15 / Puan: 1663

İstanbul

Osman Batur Akbulut

16 / Puan: 1574

Kırıkkale

Reşi̇t Akpınar

18 / Puan: 1512

Erzurum

Lagari̇ Alıntılar

17 / Puan: 1414

İstanbul

Ali̇ Turan

19 / Puan: 1374

İstanbul

Ahmet Lalbek

23 / Puan: 1292

Erzincan

Yamanduruş

22 / Puan: 1277

Sakarya

Feri̇t Çaydangeldi̇

21 / Puan: 1199

Ankara

Emre Keleş

25 / Puan: 1103

Ankara

Müsemma Şahi̇n

28 / Puan: 1085

İstanbul

Aykut Gi̇ray

27 / Puan: 1082

Yozgat

Ahmet Demi̇r

26 / Puan: 1043

İstanbul

Mücahi̇d Cesur

24 / Puan: 1021

İstanbul

Muharrem Morkoç

29 / Puan: 986

İstanbul

Mesut Toprak

30 / Puan: 978

Ankara

Bir sonraki paylaşıma yaklaşık 09 saat 31 dakika kaldı.

Faruk Tak yazdı, 532 kez açıldı, 1 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
12 Haz 16 18:00

Faruk Tak

Puan: 616

Yıldız Si̇neması Fi̇lm Başlıyooor

a71d17d322b68d8b7afb95d663c584571465730354

Yıldız Sineması. Film Başlıyooor. Bruce Lee filmi oynuyor sinemada, mutlaka seyredilecek. İkinci film dandik, araya parça konulan türden. Öğrenci indirimi falan yok. Çocuk olmanın avantajından yararlanmaya çalışıyoruz, kapıcı Nurettin’e dil döküyoruz.

-Nurettin abi, bi biletle iki kişi girelim daa.

-Az şööle bekleyin bi.

Her zamanki kıllıklar. Tek biletle alacak bizi içeriye de, on dakika kadar askerlik yaptırıyor Ayı Nurttin.

-Alın biletinizi de gelin.

Bozukluk bir avuç para gişeye veriliyor. Gişeyle kapı arasında belki ellinci yolculuğunu yapmış, buruş buruş bilet elimize tutuşturuluyor. Ayı Nurttin bileti alıyor, yırtmıyor. Avcuyla ütüleyerek elindeki bir demet biletin üstüne koyuyor. Demek ki bizim bilet daha çook yolculuk yapacak.

-Sigara içmek yasak.

”yanındaki kalınca sopayı gösteriyor Nurttin”Küskü yü gördünüz. İri cüssesine rağmen şimdiye kadar kimseye küsküyle vurduğu görülmedi Ayı Nurttin’in. Küskü,aksesuar. İçilmez mi, sigara tabi ki içilecek. Boşuna mı patlatıldı anne zulaları. Boşuna mı özenle dal dal göt cebe konuldu Gelincik sigaraları.

Kar-kıyamet, üşüdük beklerken dışarda. Ayı Nurttin’e karşı duygularımız karışık, bizi beklettiği için sövsek mi, tek biletle ikimizi sinemaya aldığı için sevsek mi bilemedik.

Yıldız Sineması, Kuruluş: 1961 tabelasını geride bırakarak salona yöneldik. Önlerden, petrol fıçısından bozma dev sobanın yanından yer kaptık. 600 kişilik koca salonu ısıtamayan sobanın közünden sigaralarımızı yakacağız film başlayınca. Nurttin’in olası küskü tehlikesine karşı, iki avucun içine saklanarak içilecek sigara.

Yazılar, müzik derken, sarı-siyah eşofmanıyla Bruce Lee önüne geleni dövmeye başlıyor. Adam dövme konusunda ben bir Cüneyt Arkın’ı tanırım ki koca Bizans ordusunu tek başına hallediyor. Bir de Bruce Lee’yi bilirim, neredeyse bir milyar adamı dövüyor. Pukhoo, smack, pat-küt efektleriyle devam ederken, filmin ortalarında elektrik kesiliyor. Uğultuyla birlikte ıslıklar başlıyor. Arkadan birileri makiniste sesleniyor.

-N’ooldu la İbraam...

-Makiniiist...

-Ceryan verin laa...

Makinist İbrahim balkon seyircisinin bitişiğindeki makine dairesinde 35 lik rakıyı çoktan yarılamıştır. Gemişte bağırıp çağıranlara; Ne var la, ne var, diye çok celallendiği olmuştu ama şimdilerde oralı bile olmuyor.

Makine dairesinden sönük el fenerinin ışığı seçilebiliyor, İbrahim fırsattan istifade, film makinesinin bakıra sarılı kalem şeklindeki kömürünü değiştiriyor olsa gerek.

Jenaratör Ayı Nurttin’le, Şeytan Şeref’in işi. Az sonra, Pancar Motor, jenaratörün sesi duyuluyor. Pat, pat pat. Salon aydınlanıyor. Bruce Lee kaldığı yerden dövmeye devam ediyor. İlk film bitiyor, fuayeye çıkıyoruz.

Jeneratörün egzoz dumanından fuayade durulamıyor. Pancar Motorun gürültüsü de cabası. İç koridordan yazlık sinemanın kapısını açıyorlar, bahçeye atıyoruz kendimizi. Kar diz boyuna ulaşmış, lapa lapa yağmaya devam ediyor. Yazlık sinemanın bahçesindeki tek kavak ağacının kalın dalı karı taşıyamamış kırılmış. Orlon eldiyenlerimizi elimize geçiriyoruz. Koca koca adamlar kartopu oynamaya başlıyor. Biri sahneye çıkıyor, arkasında beyaz badanalı duvardan, sinema perdesi. ”Evvet sayın seyirciler “ diye bir şeyler saçmalıyor. Kimse gülmüyor. Biraz sonra teşrifatçı Şeytan Şeref’in sesi duyuluyor.

-Film başlıyooor.

Koşarak giriyoruz kışlık sinemaya, sobanın yanındaki yerimizi kapmamışlar rahatız. Film başlar başlamaz birer Gelincik yakıyoruz. Seyirci film arası erotik parçayı bekliyor. Ben çok hoşlanmıyorum parçalı filmlerden. Konulu filmleri seviyorum daha çok. Arzu Okay filmi gibi.

Arada bir salonun kapısı açılıyor, birileri daha dahil oluyor parçalı film seyretmeye. Bunlar mahallenin ihtiyarları. Gençlere görünmemek, tanınmamak için film başlayınca, karanlıkta giriyorlar salona. Herkes kasketinden, yürüyüşünden çıkarabildiğinin ismini fısıldıyor yanındakine. Ben de Mustafa amcayı ve Hacı dayıyı fısıldıyorum. Mustafa amca yetmişbeşinde, Hacı dayı ona göre genç sayılır atmış küsürlerde, babamın arkadaşı. Salonun en dibine, Kuzey Kutbunda ayrı köşelere oturuyorlar. İhtiyarlarla ilgili espriler yapılıyor, gülünüyor.

-Hacı teyzenin işi zor bu akşam.diye bağırıyor biri...

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Bunlar da ilginizi çekebilir..