İyi Yazarlar
İyi Okurlar
Ankara
Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul

Bulut Sever

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul

Aa

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
Kırıkkale
Erzurum
İstanbul

Ali̇ Turan

İstanbul

İstanbul
Erzincan
Sakarya
Ankara
Yozgat
İstanbul

Ahmet Demi̇r

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
Ankara
Ahmet Lalbek yazdı, 17 kez açıldı, 1 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
5 Tem '16 13:00
Bilim Maddeyi Aştı Şimdi Ötesini Keşfediyor (3)

RUH MOLEKÜLÜ (DMT - dimethytlyptamine) VE EPİFİZ BEZİ

"Ruh ve beden ilişkisi nasıldır ve temas noktası neresidir?" diye hep merak etmişimdir. Beden yönündeki irtibat noktasını kimileri "kalp" olarak ifade eder, kimileri ise beyin.

Ben bunu her zaman "beyin" olarak düşünmüşümdür. Çünkü daha önceki yazılarımda da zaman zaman değindiğim gibi beyin, beden için bir "Organizasyon Merkezidir". Şuur, karar ve bilinçin asıl dayanağı beyin değil, ruhtur. Beyin ruhun emirlerini "farkındalığı olmadan" yerine getirir ve bedenin mekanizmalarını yöneten bir "sinir" öbeği/yığını niteliği taşır. Ruhun aldığı kararları bedene uygulatır. Bu noktaya ilişkin karşımıza, şöyle bir soru çıkar; Soru şu: "Ruh ile beden teması nasıl ve hangi noktada gerçekleşmektedir?"

Zirâ ruhun dünya ile irtibatı, duyulardan gelen verilerin (fiziki/somut dünya verileri/görüntü-ses-koku-dokunma ve tat alma hissi) değerlendirilmesi, beynin bedeni yönlendirmesi (kararların/emirlerin uygulanması) ise ruhtan gelen kararların/emirlerin alınması/alınabilmesi sayesinde olmaktadır.

İşte tam da burada karşımıza çok ilginç bir detay çıkmaktadır. Epifiz bezi...

Üçüncü göz benzetmesi de yapılan bu küçük organ, atışları kuvvetli Evrimciler tarafından önceleri, "İnsanın evrim sürecinden arta kalan ve işlevi bulunmayan bir nevi atık/gereksiz bir parça" olarak nitelendirilmişti. Organ, sağ ve sol olmak üzere tüm bölümleri simetrik olan beynin istisna olan bir özelliğine sahipti, beynin ortasında ve tek olarak bulunuyordu. "Ruh molekülü" olarak tanımlanan DMT (dimethytlyptamine) molekülü ise işte bu organ tarafından üretilmekteydi. Ayrıca bu molekül tüm canllarda bulunmaktaydı ve ilginç bir şekilde doğum esnasında annede ve çocukta, ayrıca ölüm esnasında artış göstermekteydi. Bunun yanında yüksek yerlere çıkıldığında ve gecenin sabaha yakın kısmında (gece ibadetleri için tavsiye edilen bir zaman diliminde) artış göstermekteydi.

Epifiz (pineal) bezi, insanda 3. bir göz, yani manâ alemine açılan bir kapı konumunda. Ölüm esnasında üretimini artırdığı DMT molekülü sayesinde, kişiye manevi dünyaları gösteren çok ilginç ve bir o kadar da araştırmaya değer, keşfedilmiş yepyeni bir mucize...

İşte insanı yıllardır, kuru bir atom yığını gibi gösteren "Materyalistlere ve Evrimcilere" verilebilecek en güzel bilimsel cevap. Biz her zaman demiyor muyuz, "Bilim Maddenin Ötesine Geçti" diye?

Yazı dizimizin bundan sonraki bölümünde "Genişleyen Evren ve Bigbang" konularını ele alacağız. Kaleme aldığım yazı dizimizin tüm bölümleri gibi, bir sonraki bölümünde de çok ilginç ayrıntılarla karşılaşacaksınız.

Ahmet LALBEK / 05.07.2016

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Bunlar da ilginizi çekebilir..
Siz de Türkiye yazarı olmak ister misiniz?
Kaydol