İyi Yazarlar
İyi Okurlar

Yusuf

1 / Puan: 80

Konya

Rümeysa

2 / Puan: 61

Konya

Mehmet Totan

3 / Puan: 27

Konya

Mustafa Akkaş

4 / Puan: 15

Konya

Sdf

32 / Puan: 0

Konya

Fatma Akçadağ

31 / Puan: 0

Konya

Kaanbkdk

30 / Puan: 0

Konya

Satuqkhan

29 / Puan: 0

Konya

Ruk

28 / Puan: 0

Konya

Fi̇rdevs Eli̇f

27 / Puan: 0

Konya
Konya

Kübra Keleş

33 / Puan: 0

Konya

Saki̇ne Akça

24 / Puan: 0

Konya

Mustafa Karadurak

23 / Puan: 0

Konya
Konya

Mu*Gi*Wa*Ra*

21 / Puan: 0

Konya

Muhammed Ulvan

19 / Puan: 0

Konya
Konya
Konya

Ahmet Esen

16 / Puan: 0

Konya
Konya
Konya

Furkan Gözen

54 / Puan: 0

Konya

Sefa Arı

12 / Puan: 0

Konya

Dongur Ak

11 / Puan: 0

Konya
Konya
Konya
Konya

Muhammet Korkmaz

7 / Puan: 0

Konya

Bir sonraki paylaşıma yaklaşık 03 saat 56 dakika kaldı.

Rümeysa yazdı, 33 kez açıldı, 4 kişi beğendi, 3 yorum yapıldı.
20 Kas '16 02:00

Rümeysa

Puan: 61

15 Temmuz'da Konya

15 Temmuz gecesi hepimiz için tarihi bir geceydi.Olayların merkezi İstanbul ve Ankara idi belki ama o gece tüm şehirlerimizde destan yazıldı.Ben de biraz o süreçte Konya'nın yazdığı destandan bahsetmek istiyorum.

O gece Şehitler Köprüsü'nün tanklarla kapatıldığı haberleri yayılırken Konya sokağa dökülmeye başlamıştı bile.Cumhurbaşkanımızın meydanlara çağrısıyla çoluk çocuk,büyük küçük demeden herkes kendini sokağa atmıştı.Ama kimse net bir şey bilmiyordu.İstanbul ve Ankara'da bazı yerlerde şehitlerimizin ve yaralılarımızın olduğu haberleri geliyordu,oradaki belirli meydanlarda toplanılması söyleniyordu ama Konya'da böyle bir durum var mıydı varsa nerede toplanılmalıydı bilinmiyordu.En nihayetinde birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu o anda Konya'nın en güzel yerinde, "gel ne olursan ol yine gel" diyen Mevlana Hz.'nin türbesinin bulunduğu Mevlana Meydanında bulmuştu halk kendini.Evet belki o gece o hainler Konya'da kurşun yağdırıp tanklarıyla oradakileri ezmediler ama meydana giden hiç kimse durumdan haberdar değildi.Hatta giderken annem elimizi tutup "korkmayın ölürsek şehit oluruz" demişti hiç unutmam.

Mevlana meydanı tıklım tıklımdı,ilk gün ne ses sistemi ne mikrofon hiçbiri yok tabi.Yüzbinlerce insan tek ses olmuş orada yapılan duaya amin diyordu.O geceden sonra Konya tek bir an bile meydanı boş bırakmadı.Hiç gocunmadan çoluğunu çocuğunu alıp orada uyutan annelerden bastonuyla ayakta durmaya çalışan amcalara kadar herkes meydandaydı.Ta ki Cumhurbaşkanımız nöbetlere son verme çağrısı yapana kadar.Allah birdaha yaşatmasın ama en ufak bir terslikte Konya yine hiç düşünmeden meydanlara akın edip nöbet tutmaya hazır durumda.30 Ağustos gecesi elektrik kesintisi olduğu anda hiçbir çağrı beklemeden kışlaların önünün kapatılması,sokakta korna seslerinin yankılanması da bunun en güzel kanıtıdır.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

21 Kas '16 23:21

Misafir

O günleri yeni baştan yaşamak insanı üzüyor. Onlarca insan öldü. Allah birdaha yaşatmasın. Vatanımızdan başka gidecek yerimiz yok. Önce vatan. Gerisi teferruat.

CEVAPLA
21 Kas '16 00:50

Misafir

Benim dedem :)

CEVAPLA
Bunlar da ilginizi çekebilir..