İyi Yazarlar
İyi Okurlar
Ankara
Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul

Bulut Sever

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul

Aa

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
Kırıkkale
Erzurum
İstanbul

Ali̇ Turan

İstanbul

İstanbul
Erzincan
Sakarya
Ankara
Yozgat
İstanbul

Ahmet Demi̇r

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
Ankara
Muharrem Morkoç yazdı, 160 kez açıldı, 1 kişi beğendi, 13 yorum yapıldı.
9 Mar '17 21:00
Her Kuşun Eti̇ Yenmez Beyler!

İslam dünyası yaklaşık 200 yıldır -ve tabii Osmanlı- dış güçlere direnç gösterecek imkân ve kudrete sahipti. Hatta borcun gırtlağa kadar olduğu 19. yüzyılda bile Düvel-i Muazzama statüsü içerisinde yer aldı. Hal böyleyken kudretin artık fitne ve fesat üreten kavimlere karşı direnecek gücü kalmadı. Kıyam gününün bekçileri gün geçtikçe eriyordu. Duygusal olmamaya gayret edeceğim neden ve nasılları başka yazıda dile getireceğim. Nitekim İslam dünyası, kendisini çağın bilimsel gelişmelerine adapte edemediği için mi kısa süre içerisinde dağıldı yoksa batının, ilmi ve bilimi doğudan-İslam’dan- alıp ortalığı Kerbela’ya çevirdiği için mi Hıristiyanlık dünyası karşısında acz içine düşmüştür. Bunun tartışılması dahi yersiz. Bu acz 1850’lerden itibaren yıkıma yüz tutmaya başlamıştır. O tarihten sadece 74 yıl sonra İslam’ın hamisi, koruyucusu adeta babası Osmanlı yıkılmış, İslam sahipsiz kalmış, halkları ve arazileri paylaşılmış, İslam halkları bir daha bir araya gelemeyecek halde mikro devletçiklere bölünmüştür. Şükür ki Cenabı Hakkın da ikramıyla bu topraklar, İslam’ın yurdu kalma azmini sürdü ve sürdürmeye de devam edecektir. Neyi anlatmaya çalışıyorum? İslam âlemi kış ayını yaşıyor. Her yerden saldırıyorlar, her alandan yükleniyorlar. Fakat unuttukları bir şey var: Yok olmaya geliyorlar. Bu millet Devleti'ne et-duvar oldu. Bu yüzden bu milletin her şeyi bilmeye hakkı var. Bu millet her şeyi bilmeli ki arada parazitler üremesin. Millete sırtını dönen Ortadoğu’nun gayrı meşru çocukları artık piyasadan siliniyor. Söz milletin artık!

Sultan Aziz’in şehit edilmesinden, Sultan Hamid’in hal edilmesine kadar hatta hanedanın sürülmesine dahi ses çıkartacak mecali kalmayan bu millet, 15 Temmuzda kan değiştirdi ve kendine geldi adeta. Kılıç kullanmıyorlardı. Zehir kullanmıyorlardı. Akıl ve ilimden başka silahı olmayan batı hegemonyasının fantastik dünyaları ve planları başlarına yıkıldı ve yıkılmaya da devam edecek elbette. “Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.” Bizler anladık ki, Allah zalimlerin yaptıklarından habersiz değildir. Ve yine öğrendik ki bu milletin külüne üflesek iman çıkacak. Bir yandan Fetö, bir yandan PKK, bir yandan Daeş, bir yandan Pyd, bunların arkasında duran haçlı zihniyetiyle savaş içindeyiz. Şüphesiz Cumhurbaşkanımız hamaset göstererek bu milletin adam olacağını ve ferasetli olduğunu dünyaya göstererek kalplerini titretti. Zaten dünya beşten büyüktür demesiyle ortalığı ayağa kaldırmıştı.

“Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Sadece Allah onları, korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor .” Bana susma yaz diyorlar, yazdıkça geriliyorum, okudukça yanıyorum, gördükçe de kaçasım geliyor. Yerin altında bir tünel olsa kafamı hiç çıkarasım gelmiyor.

15 Temmuz’daki ruhu gördüm ve bu milletin aslında 200 yıldır uyuduğunu sanki ilahi bir emir almışçasına gök kubbeyi parçalarcasına zalimlere fırsat vermediğini gördüm. Büyüklerin gelenek halini almış bir deyimi vardı hatta eskiler demeyeyim içimize kanserli hücre gibi sızdırılmış ‘aman canım devleti sen mi kurtaracaksın?’ cümlesini o gece gördüm. Sahiden devleti biz kurtardık. Meğersem devletin işiyle, milletin durumuyla hiç ilgilenmemiz gerektiğini yıllarca bize öğrettiler hatta kan kusturdular. Ama gördük ki devlet de bizmişiz, hükümet de millet de. Meclis kürsüsünde ‘önce siz adam olun siz!’ diyen rahmetli Erbakan Hoca, meclisin içindeki asalak vekillere parmak sallayarak devrim yaptı adeta. Hoca'mızın Ruhu şad olsun.

Dünyada İsrail'den sonra en çok Yahudi'nin yaşadığı ülkeyi Amerika veya Avrupa'nın herhangi bir ülkesi sananlar yanılıyordu. En çok Yahudi İRAN’DA yaşamaktaydı. Bunu eskiden saklayan, günümüzde ise bunun dillendirilmesinden rahatsızlık duymayan Yahudiler kurdukları ÜÇGEN hat ile Türkiye’yi ortalarına aldı. Şu sıralar Almanya’da bu kervana dâhil oldu. Yok artık öyle yağma, her kuşun eti yenmez beyler artık! Devriniz bitiyor. Abd çalkalanıyor, İngiltere sinsice komşularıyla didişiyor, Avrupa zaten yaşlandı. Şimdi Çin’i aldılar yanlarına. Çin’le geliyorlar ama yok olmaya geliyorlar.

Hatırlar mısınız veya okudunuz mu? Bilemem ama Cumhuriyetin 10. Yılında İstanbul Devlet Matbaası’nda basılmış “ Nasıldık? Nasıl oldu? “ diye safsatalarla dolu, yalanlarla dolu, kin ve nefret içeren hatta bu milletin zekâsıyla dalga geçen rejimle alakalı neşriyat yayınlandı.

Aleni bir şekilde bu milletin değerlerine saldırmak gibi adet edinen bu rejim artık bitti. Hala oligarşi peşindeler hala sözün kendilerinde olduğunu düşünüyorlar. O günler geride kaldı beyler. “Bu memlekete komünizm gerekiyorsa ve komünizm yararlı bir şeyse onu da biz getiririz, size ne oluyor? “ , “Ulan öküz Anadolulu! Sizin milliyetçilikle, komünizm ile ne işiniz var? Milliyetçilik lâzımsa bunu biz yaparız. Komünizm gerekirse onu da biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var: Birincisi, çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek, ikincisi, askere çağırdığımızda askere gelmek.” Gibi söylemleri yıllarca bu millete kan kusturmuşçasına söylediler. Harç bitti paydos ziyankâr evlatlar. Foyanız meydana çıktı, yakanız ele geçti bu millet uyandı.

Şimdi hesaplaşma vaktidir. Galiba şafak attı, güneş doğuyor; tahtakuruları nereye?

VES’SELAM…

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Bunlar da ilginizi çekebilir..
Siz de Türkiye yazarı olmak ister misiniz?
Kaydol