İyi Yazarlar
İyi Okurlar
Ankara
Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul

Bulut Sever

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul

Aa

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
Kırıkkale
Erzurum
İstanbul

Ali̇ Turan

İstanbul

İstanbul
Erzincan
Sakarya
Ankara
Yozgat
İstanbul

Ahmet Demi̇r

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
Ankara
Detroi̇tli̇ Kızıl yazdı, 13 kez açıldı, 6 kişi beğendi, 8 yorum yapıldı.
1 Haz '15 01:00
Sandık Seçimler ve Kime Oy Vereceğim

Seçimler iyiden iyiye yaklaştı. Son haftadayız. Her zamanki gibi heyecan dorukta. Herkes tetikte. Hesaplar yapılıyor, ortam tartılıyor, analizler analizler üstüne biniyor...

Siyasetle ilk defa ortaokulda tanıştım. Ailem milliyetçi bir aileydi ama evde pek oy muhabbeti yapılmazdı. Büyük amcamın etkisiyle herkes Türkeşçiydi sanırım. Sonra da Muhsin Yazıcıoğlu etkisiyle Büyük Birlikçi.

Ortaokulda Türkçe öğretmenimiz sıkı bir Erbakancıydı. Hepimize namaz kılmayı öğretti desem yeridir. Sürekli bir şeyler anlatırdı bize. Kitaplar okuturdu. Hocamızın da etkisiyle Milli Görüşçü oldum diyebilirim o zamanlar. Ailemde ise hala siyaset konuşulmuyordu.

Sonra rahmetli Erbakan Hocamız iktidara geldi. Sivas'ta yatılı okuldaydım o zamanlar. Yurt yemekhanesinde öğrencilerin yemekten bıktığı klasik yemekler çıkmamaya başladı. İlk defa döner kesildiğini gördüm yemekte. Haftada iki defa et döner. Izgaralar vs. İktidarın değişmesiyle artan ödenekler mi vardı bilemem.

Muhsin Yazıcıoğlu meclise girmişti. Erbakan Hoca iktidardaydı. Keyfimiz yerindeydi.

Sonra 28 şubat oldu. Okulumuzun başörtülü edebiyat öğretmeni görevden atıldı. Sessiz sakin kendi halinde bir hocaydı. Politize bir liseli olmamama rağmen ortalığın karışık olduğunu anlayabiliyordum.

Sonra üniversite. Milli görüş yurtları ve evleri. Teşkilatlar. 28 Şubat'ın artçı etkileri sürüyordu. Perukla okula giriyordu arkadaşlarımız. Derslerde hocalar sürekli propaganda yapıyordu ama sesimiz çıkmıyordu. Çıkamıyordu.

Lisede zulmün sembolü edebiyat hocamdı fakültede ise babası tarafından dövülen üst dönemdeki bir kız. Zorla okula göndermek istemiş babası o kabul etmemiş. Başörtüsünü çıkarıp girmedi okula. Babası geldi okulda dövdü diye anlattılar üst dönemdekiler.

Sonra Ak Parti kuruldu. Koskoca yurtta 400 kişiydik öğrenci. 5-10 kişi kaldık Refah çizgisinde devam eden partide. Ak Parti ise hızlı büyüdü. Çok hızlı.

Oyumu Milli Görüşün devamı olan partiye verdim o dönem ama Ak Parti birinci çıkınca içten içe sevindim.

Sonra Ak Parti daha da büyüdü. Bugünlere geldi.

Okul bittikten yıllar sonra başörtüsü tüm devlet daireleri ve üniversitelerde serbest oldu. Yüksek lisans başvurusu için gittiğim üniversitemde bahçede dolaşan başörtülü öğrenciler gördüm.

Fakülte sekreteri denilen adi insanın sınıf arkadaşlarıma hakaret ettiği o kantinde oturdum. Etrafa baktım. Çaresizce ağlamıştı o gün arkadaşlar. Elimizden gelen bir şey yoktu. Devlet tüm imkanlarıyla abanıyordu o zamanlar üzerimize.

Lise edebiyat hocam göreve döndü mü bilmiyorum. Dönmüştür inşallah.

Bugün yine seçim ortamındayız. Benim için ekonomiden, kalkınmadan çok daha önemli olan başörtüsüyle okula ve çalışan olarak devlet dairelerine girme özgürlüğü.

Çocuklarımın geleceğini düşünüyorum bir baba olarak.

Diğer partiler ise ısrarla inanç özgürlüğü garantisi veriyor. Açıkçası ben pek inanmıyorum. İnanan varsa da yolları açık olsun diyorum.

Ailemde ise hala siyaset konuşulmuyor. Babam muhtemelen MHP'ye oy verebilir. Valide ise sıkı Ak Partili.

Ben de bu seçimde oyumu Ak Parti'ye vereceğim. Şu şartlarda beklentilerimi karşılayacak başkaca bir siyasi hareket bulunmuyor.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

04 Haz '15 13:45

Misafirimize kına tutalım arkadaşlar. Düşmanlığın bu boyutu tedavi gerektiriyor, haberiniz olsun!

CEVAPLA
02 Haz '15 04:27

soy soyladı.. boy boyladı.. koyunun oyunu aldı.. boyun koyunu çaldı.. artık baş nereye götürürse.. çobanımız S ülü idi.. oldu B ülü.. onlar yukarıda masayı ve pastayı bölüşürken biz yoksulluğu ve yoksunluğu ÜLÜŞECEĞİZ...

CEVAPLA
01 Haz '15 22:49

Misafir

45 Yaşında üstad :)

CEVAPLA
Bunlar da ilginizi çekebilir..
Siz de Türkiye yazarı olmak ister misiniz?
Kaydol