İyi Yazarlar
İyi Okurlar

Açık Mavi̇

1 / Puan: 12180

Ankara

Bülent Kesler

2 / Puan: 3338

İstanbul

Mücahi̇t Kılıç

3 / Puan: 1688

İstanbul

Gülşen Aslan

4 / Puan: 1365

İstanbul

Sıla Müni̇r

5 / Puan: 1162

İstanbul

Mümtaz Fuat

6 / Puan: 1046

Bursa

Ahmet Lalbek

11 / Puan: 930

Erzincan

Burhan Çeki̇ci̇

8 / Puan: 886

Ordu

Bulut Sever

7 / Puan: 842

İstanbul

Ali̇ Şahan Avsuz

9 / Puan: 783

Adana
Ankara

Onur Gündüz

13 / Puan: 534

İstanbul

Salman Döner

12 / Puan: 528

İstanbul

Sevdaşrn

14 / Puan: 489

İstanbul

Mi̇nel Alya Bayrak

16 / Puan: 458

Erzurum

Ahmet

15 / Puan: 451

Kayseri

Ni̇da Tandoğan

18 / Puan: 399

Adana

Kürşat Koyuncu

17 / Puan: 380

Ankara

Atç

21 / Puan: 372

Eskişehir

Meyzen Ruha

20 / Puan: 371

İstanbul

Aykırı Genç

19 / Puan: 369

Ankara

Benay Özbent

24 / Puan: 336

İstanbul

Rümeysa Yağcı

23 / Puan: 336

İstanbul

Burcu Mıhcı

22 / Puan: 329

Ankara

Berkant Babandır

38 / Puan: 308

Eskişehir

Ayşegül Koçar

25 / Puan: 290

Ankara

Nesi̇be Çakıcı

28 / Puan: 286

Balıkesir

Erkan Keçi̇li̇

35 / Puan: 284

Konya
İstanbul

Kader...

30 / Puan: 265

İzmir
Bulut Sever yazdı, 14 kez açıldı, 12 kişi beğendi, 4 yorum yapıldı.
1 Eyl '15 21:00

Bulut Sever

Puan: 842

Masallardan Adamlığa

Bir daha hiç görememek…

Bir gün toprak olacak bu güz mevsiminde, geçici bir süre zarfında olduğunu bildiğin halde bir daha asla göremeyeceğin gözlerin, bir yerlerde var olduğunu bilmek. Aynı gökyüzüne, o gökyüzündeki benzer bulutlara, yağan yağmurlara dalıp gideceğini bilmek senin gibi… Yağmur yağarken bana da dua eder misin acaba?

Hiçbir gece boş yok uykularımda; hep rüya. Bazen bu bile sıkıcı gelmiyor değil. Bu sebepten, yine rüya göreceğim diye uykusuzluğa yelken açıyorum çoğu geceler. Zira artık gözkapaklarıma hâkim olamayacağım o raddeye gelinceye kadar mücadele edersem uykuyla, rüya görmüyorum. Seni bile görmek istemiyorum bazen rüyalarımda anlıyor musun?

Buraya kadar safsatalarla doldurduğumu düşünüyorsan satırları paltonu giy lütfen, daha fazla üşüme.

Yolculuklar deyince aklıma sen geliyorsun. İster uzun zamandır binmediğim trenler olsun, isterse kullanageldiğim otobüsler, uyuyorum yol boyunca. Seyahat esnasında, hiç bulunmadığım yerlere bakarken camdan, hiç görüp bilmediğim yerleri seninle gezmişim de o an hatırlıyormuşum gibi hayal ediyorum. Sonra kalbim burkuluyor. Cam kenarlarını da sevmem bilirsin fakat demem o ki Sevgili, özlüyorum.

Çoğu zaman uyku, mecburiyetlerimin ardından sığınılacak bir liman oluyor. Şu rüyalarıma da müdahale edebilseydim bir de...

Hintçeyi seviyorum. Tek kelimesini anlamamakla birlikte kaynak altyazılar sağolsun. Hollywood’un sahtekârlığından, Bollywood’un duygusallığına sarmış durumdayım bu aralar. Neden bilmiyorum fakat hemen her Hint filminin bir sahnesinde sen görünüyorsun birdenbire. Dans ederken değil, ağlarken… Bu yansıman bazen filmin tümüne yayılıyor. Yani anlayacağın rüyalarımdan çıkmadığın gibi, beni uykusuzluğun kollarına saldın ve bir de bunun yanında sevdiğim filmleri benden kıskanmaya başladın da izletmek mi istemiyorsun artık?

Bir film var mesela. Yarısına kadar dayanabildim. Aylar oldu, izleyeyim diyorum; elimi filmi açmak için her uzattığımda bilgisayara, bir bahane uyduruyorum. Olmuyor yani. Yapamıyorum.

Hayal kurmayı severdik ikimizde. Bir çocuk düşün şimdi. Elinde renkli renkli uçan balonlar. Bin bir heves ve arzu ile anne-babasına aldırdığı o güzelim balonları düşün. Bir pazar günü sıcağında, o balonlarla hevesi bitip de boğazın kucaklayıcılığına bırakmasıyla onları, o harikulade balonların ipine tutunup, sadece biz bize olabileceğimiz, gökyüzüne uçabilecek kadar özgür olabildiğimizi düşün. Keşke... ‘Keşke’li cümleleri sevmezsin hiç; ama sen olunca, duygularımın çaresizliğinden başka bir ifade ile gizli ya da aşikâr başlayıp bitiremiyorum cümlelerimi. Bunun için de özür dilerim. Lütfen kabul buyur.

Hiçbir renk birlikteliği; morun kızılla, lacivertin kahverengiyle uyumu dahi bizim, birbirimizden hiçbir farkımız olmayan beraberliğimize karşılık gelemezdi. Hiçbir ressam ne uzaktan ne de yakından bakıldığında herhangi bir uyumsuzluk nişanı bulunabilecek böyle tablo resmedemezdi. Tekrar “Nasıl oldu böyle peki?” diyecek olursan aynı cevabı vereceğim; biliyorsun onu ben de anlatamıyorum.

Hiç masal anlatamadım sana. Beni derinden etkileyen bir masal vardı küçüklüğümden bildiğim, adı ‘Limon Kız’. ‘Masallardan Adamlığa’ giden çetrefilli yolda, benim için bir kılavuz olmuştu. Masal kahramanı, çocukluğundaki haylazlıkla bir kalp kırmanın neticesinde, adamlığa adım atmaya başladığı zaman ‘aşk’ ile imtihan oluyordu. ‘Aşk’ına kavuşma teşebbüsleri mütemadiyen başarısızlıkla neticeleniyordu da, sonunda masal hep olduğu gibi mutlu sonla bitiyor; genç adam hem aşkına kavuşuyor hem de aşkın getirdiği imtihanları başarıyla verip, ‘Masallardan Adamlığa’ geçiyordu.

Neden ‘Limon Kız’ diye bir adı vardı peki bu masalın? Ben de uzun seneler sordum kendime. Baktım anlamlandıramıyorum, belli bir saatten sonra aslını merak etmeyi bıraktım. Sen de üstüne düşme. Ben küçüklüğümden bu yana hep, ‘Limon Kız’ı hayal etmiş, duası kabul olmuş fakat kendi masalının sonunu, o masal kahramanının neticelendirdiği gibi neticelendirememiş, hayalle yaşamaya razı olmuş bir adamım.

Şimdi dinle Sevgili,

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde...

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Bunlar da ilginizi çekebilir..