İyi Yazarlar
İyi Okurlar
Ankara
Bartın
İstanbul

Ömer Poyraz

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul

Bulut Sever

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul

Aa

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
İstanbul
Kırıkkale
Erzurum
İstanbul

Ali̇ Turan

İstanbul

İstanbul
Erzincan
Sakarya
Ankara
Yozgat
İstanbul

Ahmet Demi̇r

İstanbul

İstanbul
İstanbul
İstanbul
Ankara
Emre Keleş yazdı, 9 kez açıldı, 6 kişi beğendi, 1 yorum yapıldı.
13 Eki '15 01:00
Tarih Bilmeyen Milliyetçiler Hak Hukuk Bilmeyen Sosyalistler

Memleket te çocuğu öğrenci olana Allah yardım etsin. Aileler, evlat yetiştirme amacıyla iyi bir eğitim alsın diye okula gönderdikleri çocuklarının Teröristlerle aynı sıraları paylaşmalarına seyirci kalıyor. Bence medrese sistemi gündeme getirilmeli ve üniversiteler ile denklik sorunu yaşamadan öğrenci mezun edilebilmeli. Öğrencilerin; Okulda Ortam endişesi, popüler olanı takip etme, ona özenme ve örnek alma gibi geleceğe doğrudan etki edebilecek tehlikeler göz önüne alınarak gerçekler dile getirilip gündem yapılmalı. Bakınız yaşanan olaylar neticesinde olaylarda aktif rol oynayan kitle genellikle gençler. Liseler üniversiteler gençlik Kulüpleri ve gençlik dernekleri. Bu anarşist marjinal gruplar, özgürlük eşitlik insan hakları gibi klişeşer üzerinden gençleri etkileyerek sahaya sürüyor. Bağırıp çağırmaya zaten meyilli genç slogan atıp kendini özgürlük savaşçısı ilan ederken haz alıyor. Bunu en ufak bir bilgi ve tarih okumasına dayandırmayan kulaktan duyma sağdan soldan etkilenme ve yönlendirmelere alet olan gençler türüyor.

Bu şekilde devam ettiği sürece az da olsa elimizde olan temiz saf nesil de etki altında kalmaya ve marjinal olandan etkilenip özenmeye onun gibi olup takip etmeye devam edecek. Çocuklarımıza bir yere kadar sahip çıkabilir bir yere kadar onların yaptıklarını doğru veya yanlış takip edebiliriz. Fakat bir yerden sonra ne kadar çaba göstersek işe yaramaz. Sanırım gelecekte Ülkede görünen manzaraya göre aileler lise ve üniversite ye öğrenci gönderme konusunda ciddi endişeler yaşar duruma gelecekler. Eğitim sistemi önemli diyip klasik eleştiriler yapmak istemiyorum. Söylemek istediğim şeyler bundan ibaret değil lütfen bu söylediklerimden sadece bu çıkartılmasın. İnanç, insani ve ahlaki değerlere önem veren hak ve hukuk gibi konuları Matematik Fizik Coğrafya Kimya Dil bilgisi ve Edebiyatı gibi öncelik verilen alanları eğitimde ikinci plana alan bir sistemden söz etmek tartışmak gerekiyor. Öğrenilmesin diye değil diğer konuların birinci plana alınmayacak kadar önemsiz olmadığını anlatmak için hatta hayati öneme sahip olduğunu belirtmek için kullanıyorum bu örnekleri. Tarih bilmeyen milliyetçiler hak hukuk bilmeyen sosyalistler insanlık ve ahlaktan yoksun saygısız kültürsüz bir çılgın toplum olma yolunda son sürat giden insanlar olmamak adına acizane fikirlerimi paylaştım. Herkes katılmayabilir eksiklik ve yanlışlarımdan dolayı hakkınızı helal edin katılan ya da eklemek istediği olanlar da olabilir onlara da bu konuda düşündüklerini yazmaları çizmeleri anlatmaları gerekliliğinin ne kadar önemli ve değerli olduğunu belirtmek isterim. Yanlış veya doğru tartışmaya açılması gereken önemli konulardan biri olduğunu düşünüyorum.

Ne yaptığını ne dediğini bilen kimsenin maşası olmamış kimsenin yalanı papuç bırakmayan kaliteli bir nesil özlemiyle sabır ve dualarla birlikte bekliyoruz. O nesil ile inşallah görüşürüz.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir

Bunlar da ilginizi çekebilir..
Siz de Türkiye yazarı olmak ister misiniz?
Kaydol