İyi Yazarlar
İyi Okurlar

Kürşat Koyuncu

1 / Puan: 34863

Ankara

Abdullah Fakiroğlu

2 / Puan: 8218

İstanbul

Sezer Emlik

3 / Puan: 7153

Bartın

Ömer Poyraz

4 / Puan: 7023

İstanbul

Mümin Yolcu

5 / Puan: 5986

İstanbul

Bulut Sever

6 / Puan: 5031

İstanbul

Mustafa Karayel

7 / Puan: 4895

İstanbul

Payitaht İstanbul

8 / Puan: 4481

İstanbul

Mustafa Kılıç

9 / Puan: 2947

İstanbul

Ozan Bilican

10 / Puan: 2452

İstanbul

Aa

11 / Puan: 2164

İstanbul

Detroitli Kızıl

12 / Puan: 1795

İstanbul

Ali Osman Rothschild

13 / Puan: 1690

Ankara

Salieri Alt Tire

14 / Puan: 1636

İstanbul

Sıla Münir

15 / Puan: 1464

İstanbul

Osman Batur Akbulut

16 / Puan: 1384

Kırıkkale

Lagari Alıntılar

17 / Puan: 1234

İstanbul

Ali Turan

18 / Puan: 1149

İstanbul

Reşit Akpınar

19 / Puan: 1149

Erzurum
İstanbul

Ferit Çaydangeldi

21 / Puan: 1038

Ankara

Yamanduruş

22 / Puan: 1026

Sakarya

Ahmet Lalbek

23 / Puan: 1001

Erzincan

Mücahid Cesur

24 / Puan: 951

İstanbul

Emre Keleş

25 / Puan: 933

Ankara

Ahmet Demir

26 / Puan: 914

İstanbul

Aykut Giray

27 / Puan: 901

Yozgat

Müsemma Şahin

28 / Puan: 886

İstanbul

Muharrem Morkoç

29 / Puan: 879

İstanbul

Mesut Toprak

30 / Puan: 859

Ankara

Bir sonraki paylaşıma yaklaşık 02 saat 35 dakika kaldı.

Bulut Sever yazdı, 434 kez açıldı, 3 misafir olmak üzere 15 kişi beğendi, 1 yorum yapıldı.
21 Kas 15 17:00

Bulut Sever

Puan: 5031

50 Buçukluk Kandırmaca

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri üzerinden 3 hafta geçmek ve bugün yarın hükümet kurulmak üzere. AKP kendilerinin de beklemediği büyük ve ezici bir çoğunlukla, yani resmi seçim sonuçlarının da açıklanması ile beraber noktası virgülüne tam olarak % 49,5 oy aldı.

Bizim ‘diğer’ kesimin tavrı her seçim sonuncundan sonra malumunuz üzere yine şöyle oldu: “Şerefli mağlubiyetler” Mağlup olmamışlardır hiç ve her seferinde de başarılı olmuşlardır.

Bu kadar yenilgiye rağmen, yenilen partilerin genel başkanları (liderleri değil) sahte yatır gibi partilerinin tepesine çökmüş ve ‘demokratik yollarla’ gitmeleri hiç mümkün olmamış; ya bir kumpas ya da atama usulü yer işgalleri gerçekleşebilmiştir. Bunun yanında ayrıca kendi içlerindeki güç odaklarının birkaç göz boyayıcı değişikliğiyle, ‘ilk seçimde iktidara’ diye yeni ve yeniden siyaset gündemine yelken açma teşebbüsleri olmuştur. Bu teşebbüslerin de geriye doğru baktığımızda sadece ‘teselli’ kabilinden olduğunu onlar adına üzülmeyerek, demokrasi adına ise üzülerek görmekteyiz.

Bu kadar sayıda yenilgiye rağmen demiştik. Yine aynı teraneyi terennüm etmeye başladı bu müzmin muhalif partilerin ‘ileri gidemeyenleri’ ve partilerinin uslanmaz mahut tornistancı köşe yazarları, medyaları…

Neymiş? 49,5 oy oranının karşısında bir de 50,5’luk bir kesim varmış… Bu kesiminde hassasiyetlerini dikkate almak, onları da kucaklamaya çalışmak gerekiyormuş… Hangi 50,5 oy oranından bahsediyorlar diye sorsak 13 seneden beri bir 50,5’luk oy oranına ulaşabilen kendi cenahlarından bir partiden bahsedemezler. Mahut medyalarının yazarlarından biri, seçimden hemen sonra ‘ben de değişeceğim, milli iradeye saygılıyım’ mealinde bir şeyler deyip ekranlarda ve köşesinde ters takla atarken, bugün hiç utanmadan seçim sonuçları istatistikleri üzerinden AKP’ye oy atan insanları köylü-eğitimsiz diye ayırarak bir sosyolojik analiz yapıyor kendince. Yani AKP’ye oy atan insanları kulağını tersten göstererek aşağılıyor; aslında ülkenin içinde bulunduğu içler acısı hali yazmış oluyor. “Böyle de bir gerçek var işte, sistem onların galibiyetine yarıyor ‘naapalım’!” mealinde bir şeyler geveliyor.

Meşhur misalle; bozuk saat bile bir an için dahi olsa günde iki defa doğruyu gösterirken, siz de en azından bir defa doğruyu söyleyebilseniz keşke!

Dün cemaat adı verilen illegal yapıyı düşman görüyorken, Kürtleri insandan saymıyorken, Dersim’de Alevileri ilk kadın pilotunuza bombalatmaktan gurur duyarken ve muhafazakâr hassasiyeti olan milliyetçileri faşistlikle itham ediyorken şimdi hepsiyle kol kola girmiş 7 Hazirandan ve hem öncesiyle hem de şimdisiyle nasıl olur da sosyolojik olarak hep beraber bir ‘blok’ oluşturduğunuzu söyleyebiliyorsunuz?

İnanılır gibi değil mi? İnanılır gibi evet. Zira bir Müslüman ve onun Müslüman temsilcisi bırakın ağzıyla kuş tutmayı, onların bastığı her bir taşı altından döşese, yani ne yaparsa yapsın makul ve de makbul değildir onlar için. Her zaman kontrol altında tutulacak, haddini bilecek; ikinci değil, bilmem kaçıncı sınıf insan bile olmayacak bir Müslüman onlar için.

Batı’nın şüphesiz en başarılı talebesi olduğunu her seferinde kanıtlayan bu güruh, bu hallerini ortaya serdikçe bu topraklarda yaşayan insanların gözlerinin biraz daha açılacağını ümit ediyoruz.

Bu güruhun ağababaları nerede bir Müslüman varsa; yani Doğu’dan Batı’ya bütün İslam coğrafyalarında yaptıkları zulümlerin, getirdikleri ‘demokratik barbarlığın’ bedelini Haçlı seferlerindeki dedelerinin tarihin o acımasız gerçekliği karşısındaki yüz karalığının bin bir beteri ile tarihin silinmez sayfalarında yer alarak ödeyeceklerdir. Ve bu güruh da, bunların yardımcısı olarak ismi değersiz figüranlar gibi basit bir cümlenin, anlamında yüz ekşitici bir kelimesi olarak yer alacaktır.

Şeytan sizlerin, evet tam da bir olduğunuz Batı’yla blok olarak, ‘Batı’nın o mükemmel değerler silsilesi’ adına yapageldiklerinizden sebep varsın parmak ısırıyor, kıskanıyor olsun sizleri… her gün onca masum insanın ölümlerinin acısının, geride kalanların hançerelerinde yumru gibi takılı kalmasına sebep olanların tarihini günü geldiğinde elbet yazanlar olacak, Müslümanlara yaşattıklarının ve isnat ettikleri suçların gerçekliğinde boğulacaklardır.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Bunlar da ilginizi çekebilir..