Türkiye Aktivitesi
873 ziyaret
1 online
Sevdaşrn
Öğretmen...Hayat gönül dünyasını doldurdukça yazar,çizer.

Türkiye Puanı

38 puan Koyu Mavi Kalem

Derecesi

129 [Toplam 1598 kişi]

Türkiye
Tümü(2)
Pinledikleri(0)
Sevdaşrn yazdı, 1 misafir olmak üzere 2 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
18 Ağu 17 21:00

Sevdaşrn

Puan: 38

Miyavlı Yanak
5350bb9f327451c909cb71443b99acd51503088657

5350bb9f327451c909cb71443b99acd51503088657

Kendimi bildim bileli kediseverim.Ellerime bıraktığı tırnak izlerine zevkle bakarım.Çünkü o izler bana sevginin göstergesidir.Tombul yanak,ince bıyık,bilye göz,fındık burun kedileri…Hiçbir zaman kedileri severken cinsiyetini merak etmedim.Cinsiyetine göre sevmedim.Sanırsam kedilerin cinsiyetten de önde gelen bir duruşları olduğu için.Şöyle ufak bir araştırma yaparsınız kedileri en az benim kadar seversiniz.Onlar kalabalıklar halinde gezmeyi sevmezler.Sizin ona sevgiyle şefkatle baktığınızı anladıklarında hemen yanınıza yaklaşır ve sevilmeyi beklerler.

Söylendiği gibi nankör de değillerdir.Hiçbir nankörlüklerini görmedim hatta çok dobradırlar.Siz açıkmış bir kedi görüp hızla gidip marketten,bakkaldan o an aklınıza ne geldiyse alır ve verirsiniz.Kedicik önce koklar sonra hoşuna giderse yer.Yemeyince de nankör diyebilirsiniz.Oysa kediler kimse için rol yapmaz.Biz bize düşeni yapar ve iyiliğin karşılığını kediden değil Allah(c.c)’dan bekleriz ve kimse nankör olmaz.

Kedileri bu kadar sevmemin bir sebebi de bebek gibi olmalarıdır.Hele ufak olanları ufacık tırnaklarıyla size tutunmaya çalışırlar.Başını okşarsınız gözlerini yumarak memnuniyetini dile getirirler..Keşke bir de gülebilselerdi ne güzel olurdu.Ya da benim bilgim eksik.Hayvanların duyguları olduğuna inanıyorum belki gülümsüyorlardır da kendi hallerince.

Allahu Teala,hayvanlar benim sessiz kullarım buyurmuştur. Bunca sessiz kul bizim için yaratıldı.Onları ürkütmeden sevelim,koruyalım,değer verelim özelikle bıyıklı minnoş kedilere.

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
Sevdaşrn yazdı, 1 kişi sahiplendi, 1 misafir olmak üzere 8 kişi beğendi, 2 yorum yapıldı.
3 Eyl 15 18:00

Reyna Kiya

Puan: 52

Sevdaşrn

Puan: 38

Arayış

Belâ dediğini unutmuş bir arayış.Bir arayış ki ne Hristiyan ne Yahudi ne Musevi çekmedi bu arayış çilesini.Bildirildiğim tüm bilgilerimle; başta edebiyat, biraz hadis,sünnet,Kur'an, fazlasıyla felsefe bir tutam sosyoloji ve psikolojiyi de eklersek benim arayışımın reçetesi çıkar ortaya.Neyi aradığının arayışı içinde olan benim ilaçsız reçetem.

Cümle cümle başlayan arayışım yerini harflere bıraktığında deliliğin sınırlarında gezerim. Nasıl bir deliliktir bu Ya Rab! Birçok şeyi bilip de akıllanamamak. Bir filozofla mı konuşmam lazım rahata ermem için. Yoksa filozoflar mı hep tek başına düşünür?

Şimdi bana bir Gazali gerek.Söyle Gazali nasıl Müslüman ettin felsefeni?.Nasıl aklını yitirmeden âlim oldun?Okudum Kalplerin Keşfi'ni.Anladım ki benim kalbim bir değilmiş Bir olana.Anlayamadım Gazali bir savaşa tutuştu kelimelerimiz ve anlamlarımız.Niyetim karşılaştırmak değildir acziyetimi sermektir. Hissettirmek isterim sana beynimin bulanıklığını.En çok da pirim demek isterim sana.Ama bilirim ki mürit olamam sana.Bırak mürit olmayı ben ademden âdeme geçişi bile kavrayamamışken...

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.
03 Eyl 20:47

Sevdaşrn

Puan: 38

Güzel yorumlarınız için teşekkürler:)

03 Eyl 20:39

Bazı yazılar vardır baştan sona okursun içinden bir cümle aklına mıhlanır ve kaç kez onu tekrarlarsın. Benim de son paragraftaki ilk cümleler hoşuma gitti. "Şimdi bana bir Gazali gerek.Söyle Gazali nasıl Müslüman ettin felsefeni?" Emeğinize sağlık...