Seyfullah Özel

Türkiye Puanı

Eflatun Kalem

Derecesi

233 [Toplam 1652 kişi]

Hakkında henüz bir şey yazmadı.
Türkiye
Tümü(2)
Pinledikleri(0)
Seyfullah Özel yazdı, 6 kez açıldı, 1 kişi beğendi, henüz yorum yapılmadı.
18 Ara '16 05:00
Neden Gi̇rmi̇yoruz?
 

Yıllardan beri var olan bir PKK terörü sorunumuz var ve bir türlü sonlandıramıyoruz. Mücadele için halen yöntem tartışmaları içerisindeyiz. Ülke içerisinde başarılı olsak bile bu örgütün asıl desteği ülke dışı olduğu için bu sefer ülke dışında güçleniyor, yer ediniyor, bizim çıkarlarımıza zarar verecek hareketlerde bulunuyor. Yine böyle bir dönemde yaşıyoruz. PKK şu anda Suriye ve Irak sınırımızda alan hakimiyeti kurmuş ve ABD'den aldığı dokunulmazlık ve silah desteğiyle adeta bize nisbet yapmaktadır. Oralarda canlı bomba eğitip ülkemize göndermektedir. Nitekim İstanbul-Beşiktaştaki terör saldırısını yapan canlı bombanın suriyeden geldiği tespit edimiş. Daha o saldırının acısı geçmeden Kayseri'de de bir canlı bomba saldırısı oldu. Bir çok canlı bomba aynı şekilde o bölgeden gelmiş. PKK'nın bu saldırıları daha ne kadar devam eder, o bölgede kendisini daha ne kadar güvende hisseder biemiyoruz.

Peki ya biz buna daha ne kadar sabredecez? Yöneticilerimizin ağzından hiç düşmüyor bu sabır işi. Ben bundan sonraki tahmmüllerin artık sabırla açıklanamayacağını düşünüyorum ve milletin de tahammülü kalmadı. Değerli yöneticilerimiz bazen milletin düşüncelerini doğru okuyamıyor ve ters hareketlerde bulunabiliyorlar. Bu durumu mecliste milletvekili maaşlarına zam getiren yasayı büyük bir çoğunluk ile geçirdiklerinde net bir şekilde gördük. Asgari ücretliye zam yapmayıp kendilerine gelince 'ihtiyaçlarımız çok oluyor' diyerekten zam yapmaları bazen milletin halinden anlamadıklarını çok net gösteriyor. Zira sanki milletin ihtiyaçları yokmuşgibi... İşte bundan dolayı terör konusunda milletin yöneticilerimize artık sabrımızın kalmadığını doğru bir şekilde yansıtması lazımdır.

 Biz ne zaman yurt dışında operasyon yapılması gerektiğini söylesek birileri hemen felaket tellallığına soyunuyor; savaş çıkar, ekonomimiz çöker, ambargo uygularlar, bilmem ne kuyrukları oluşur... gibisinden şeyler söylüyorlar. İran bizden daha mı güçlü? Hiç hakkı olmadığı halde yayılmacı ve mezhepçi politikasıyla Yemen'e, Suriye'ye girebiliyor ve anlaşmaları, uyarıları hiçe sayıp insanları katledebiliyor. Biz ise haklı sebeplerden dolayı, neredeyse her gün şehit verdiğimiz PKK terör örgütüne karşı yurt dışında bulunduğu yerlerde kalıcı operasyonlar gerçekleştiremiyoruz. Bunu bile yapamıyorsak, neyin mücadelesinden bahsediyoruz?

 Daha kandili temizleyememişken Suriye ve Irak sınırlarımıza yayılan bu PKK'nın inlerine kalıcı aperasyonlar yaparsak ne olur? Her gün şehit mi veririz? Şehir merkezlerinde bomba mı patlatırlar? Üniversteler mi karışır? Darbe girişiminde mi bulunurlar? Ekonomimize mi saldırırlar? Dolarla baskı kurmaya mı çalışırlar? İyi de bunlar zaten olan ve malesef artık olağan şeyler değil mi? tekrar soruyorum NEDEN GİRMİYORUZ?

Paylaşımı nasıl buldunuz?
Çok beğendim.
Beğendim.
İdare eder.
Beğenmedim.

Misafir